Zinātnieku nakts

Vieta RTU Cēsu filiāle, Piebalgas iela 3, Cēsis

Datums

30.09.2022

Laiks

19:00 - 22:00

Lai popularizētu zinātni un tās sasniegumus, piektdien, 30.septembrī, visā Eiropā norisināsies “Zinātnieku nakts 2022”. Ikviens aicināts ielūkoties augstskolās un zinātniskajos institūtos, tikties ar pētniekiem, piedalīties eksperimentos vai doties ekskursijās. RTU Cēsu studijas un zinātnes centrs sadarbībā ar Kosmosa izziņas centru un NBS Zemessardzes 27. kājnieku bataljonu izveidojuši šim notikumam speciālu “Cēsu Kosmosa universitāti”.

Iedomājieties – ir 2040.gads. Kosmosa skola. Jaunie zinātnieki atklāj Visuma noslēpumus un jūs tos līdz ar viņiem, uzzinot, kas jādara, lai nokļūtu uz citas planēta un ko kosmoss ir devis sabiedrībai. Zinātnieku nakts ietvaros ikvienam būs iespēja iekāpt “Cēsu Kosmosa univeristātes” studenta kurpēs, lai izpētītu kosmosu un, veicot dažādus uzdevumus, iegūt Kosmosa universitātes absolventa statusu, savukārt skolas pagalmā Zemessardzes 27.kājnieku bataljons būs parūpējies par 2040.gada militārās aizsardzības prasmju apgūšanu.

Interesentus gaidīsim Piebalgas ielā 3 no plkst.19.00 līdz 22.00.

Pasākums ir projekta sadarbības partneru aktivitāte un  tiek organizēts Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021.gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekts Nr. NFI/IC/VIAA/2020/3, “Inovācijas centra izveidošana Cēsīs” ietvaros.