Vokālā ansambļa “Laika ritmi” 10.gadu jubilejas koncerts

Vieta Raiskuma pagasta Tautas nams "Auciemmuiža", "Auciemmuiža", Auciems, Raiskuma pagasts, Cēsu novads

Datums

10.12.2022

Laiks

14:00

Pārgaujas senioru ansamblis “Laika ritmi” 10.decembrī plkst.14.00 Auciemmuižā ar jubilejas koncertu atzīmēs desmit gadu darbības jubileju. Uzstāsies arī sadraudzības kolektīvi no Valmieras, Limbažiem, Līgatnes, Cēsīm, kā arī “Pārgaujas lakstīgalas”. Kā sola “Laika ritmu” vadītāja Ina Aizgale, koncertā skanēs iemīļotas, zināmas Raimonda Paula un arī Ziemassvētku dziesmas, un visi atnākuši varēs dziedāt līdzi.

Doma dibināt senioru ansambli pirms desmit gadiem radās Dagnijai Polei un Aleksandram Leimanim, viņi arī piedāvāja ansambļa vadīšanu uzņemties raiskumietei Inai Aizgalei. “Sākumā domāju – labi, pastrādāšu kādu brīdi, bet iepatikās, un esmu ļoti gandarīta par šo desmit gadus ilgo, bagātinošo sadarbību. No senioriem var daudz ko mācīties. Pirmkārt, jau attieksmi pret darāmo – 100% mēģinājumu apmeklējums, nebaidīšanās ķerties klāt un pacietīgi slīpēt arī sarežģītākus skaņdarbus. Visvairāk uzlādē dzīvespriecīgā atmosfēra, kas ir mēģinājumos un ansambļa saviesīgos notikumos. Var tikai apbrīnot, piemēram, pazīstamā Radio kora diriģenta Kaspara Putniņa tēvu Verneru. Viņam ir 91 gads, bet vienmēr možs, jauneklīgs un joprojām viens no balstiem vīru balsu grupā.

Tomēr lielākie nopelni ansambļa ilgajā un sekmīgajā darbībā ir Dagnijai Polei. Viņa ir menedžeris un mūsu labais gariņš, kura visu sarunā, nokārto, noorganizē. Dagnija pati nedzied, bet ir klāt katrā mēģinājumā un dzīvo mums līdzi visos notikumos,” aizrautīgi stāsta Ina.

Nozīmīga pārbaude šoruden bija dalība Latvijas vokālo ansambļu skatē. Dziedātāji labi tika galā ar visai sarežģīto repertuāru un saņēma 2. pakāpes vērtējumu. Līdz pirmajai pietrūka nieka tiesa. “Laika ritmu” sastāvā ir sešas dāmas un tikpat kungi, un, kā rezumē vadītāja: “šis ir kolosāls kolektīvs, un es patiesi lepojos ar saviem dziedātājiem!”

Pasākuma rīkotājs Raiskuma pagasta Tautas nams