Vēstuļu lasījums “Pār izdegušiem laukiem skrien mans sapnis”

Vieta Mākslas telpa Mala, Lenču iela 11, Cēsis

Datums

16.12.2022

Laiks

19:00 - 20:00

Cena

12€

PĀR IZDEGUŠIEM LAUKIEM SKRIEN MANS SAPNIS

Vēstuļu lasījums ar bēdīgiem valšiem.

Vēstuļu lasījumu “Pār izdegušiem laukiem skrien mans sapnis” iedvesmojušas latviešu rakstnieces, prozaiķes, esejistes, publicistes, tulkotājas un atdzejotājas Regīnas Ezeras sešdesmito gadu vidū rakstītās mīlestības vēstules. 2003. gadā autores meita Aija Vālodze tās apkopojusi apgāda “Priedaines” izdotā krājumā, kura nosaukumā izmantots fragments no Basjo Macuo haikas.

Vīrietis, kuram septiņu gadu garumā Ezera veltījusi šīs nenosūtītās vēstules un kura vārdu krājuma lasītājs tā arī neuzzina, vēstuļu sarakstīšanas laikā bijis ģimenes cilvēks, arī pati Ezera bija precējusies trīs bērnu māte, turklāt viņi abi bija sabiedrībā pazīstamas personas. Rezultātā 25 vēstuļu garumā, atkal un atkal apsolīdama vairs nerakstīt, tomēr nemitīgi laužot sev pašai doto zvērestu, Ezera izmisīgi un patiesi atklāj stāstu par nelaimīgu mīlestību un neaizsniedzamu sapni, kuram tā arī nav lemts īstenoties.
Tomēr mūsu izrādē neizskan neviena pati Regīnas Ezeras rakstīta rindiņa.

Tā vietā izrādes tekstu veido fragmenti no 236 šī brīža Latvijas iedzīvotāju rakstītām vēstulēm, kurās dažnedažādi sabiedrībā pazīstami un nepazīstami cilvēki dalās savās anonīmajās pārdomās, pārdzīvojumos un pieredzēs, kas saistītas ar mīlestības radošo un postošo spēku.

Ance un Klāvs jūs aicina uz Cēsīm, lai mākslas telpā MALA rimti saviesīgā gaisotnē kopīgi izlasītu šīs vēstules, noklausītos dažus skumjus valšus, iedzertu vīnu un smeltos cerību pāris jaukos mīlas dzejoļos.

Nākamās izrādes plānotas 2023. gada martā.

Ceļā saslimu.
Pār izdegušiem laukiem
Skrien mans sapnis.
/Macuo Basjo/

Pirmizrāde: 2022. gada 15. decembrī

Radošā komanda.
Ideja un izpildījums: Ance Strazda, Klāvs Mellis
Teksts: 236 anonīmu autoru kolektīvs
Gaisma: Nikola Suhareva
Foto: Āris Matesovičs

Atbalstītāji: Valsts kultūrkapitāla fonds, mākslas telpa MALA, Ogilvy PR