Vecpiebalga atver durvis 2022

Vieta Vecpiebalgas apvienība, Cēsu novads

Datums

29.07.2022 - 31.07.2022

Cena

Bez maksas

No 29.jūlija līdz 31.jūlijam svinēsim svētkus Vecpiebalgā! Jau 11 reizi notiks pasākums “Vecpiebalga atver durvis”.

Svinības trīs dienu garumā tiks atklātas 29.jūlijā, plkst.20.00 ar cēlu divriteņu izbraucienu pa Vecpiebalgu. Atklāšanas dienā neizpaliekošas būs arī svētku uzrunas un muzikāli priekšnesumi, kā arī saviesīga balle ar grupu “Bruģis”.

Sestdien, 30.jūlijā Vecpiebalgas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja iegādāties lauku labumus un darinājumus amatnieku tirdziņā Vecpiebalgas viesistabā. Tirgošanos atklās Vecpiebalgas deju kolektīvs un Kociņu kapela. Pļaviņā pie Vecpiebalgas kultūras nama stāvlaukuma būs īpaša aktivitāšu programma bērniem. Vecpiebalgas kultūras namā notiks adīšanas sacensības “Mācies, meitiņ, zeķi adīt!”.

Kā jau ik gadu, arī šogad Vecpiebalgas muižas parkā notiks Mazās Kalniņa dienas. Koncertā muzicēs Marts Kristians Kalniņš. Vakarā zaļumballē kopā ar grupu “Skaļa Daba”.

Svētdiena, 31.jūlijā Vecpiebalgas ev. lut. baznīcā izskanēs koncerts “No operas līdz džezam” (operas soliste Ilona Bagele un akordeoniste Inita Āboliņa), kā arī tiks aizvadīti dievkalpojumi un atzīmēti Kapu svētki Vecpiebalgas kapos.

Svētku laikā Vecpiebalgas kultūras namā atvērta Voldemāra Cīruļa piemiņas balvas latviešu tautastērpu izstāde.

Pasākuma programma:

Piektdiena, 29.jūlijs
“Ceļš paliek ceļš, dažādība tikai gājējos”. (Reinis Kaudzīte)

Plkst.20.00 Satikšanās pie Vecpiebalgas kultūras nama uz cēlu divriteņu izbraucienu pa Vecpiebalgu. Ikviens aicināts piedalīties ar savu velosipēdu. Velosipēda izvēle pēc pašu iespējām: vecs vai jauns, sporta vai atpūtas, ar diviem, trīs vai četriem riteņiem. Ģērbšanās stils: 19.gs. beigu, 20.gs. sākuma modes elementi. Svētku atklāšana ar uzrunām, Vecpiebalgas muižas kori, Ērgļu pūtēju orķestri un dalībnieku modes skati.

Plkst.21.30 Kafejnīcas “Ūdensroze” pagalmā izbrauciena dalībnieku sagaidīšana, elegantāko, asprātīgāko, neparastāko braucēju sumināšana un muzikāls sveicinājums “Visam ir savs laiks”. Kaspars Markševics – vokāls un Raivo Stašāns – saksofons. Saviesīga balle ar grupas “Bruģis” mūziku un bufeti.

Sestdiena, 30.jūlijs
“Tīram sudrabam tīra skaņa, godsirdīgam prātam goda valoda.”
(Reinis Kaudzīte)

Plkst.10.00 – 15.00 Amatnieku tirgus Vecpiebalgas viesistabā. Tirgotāji aicināti pieteikties līdz 25.jūlijam, zvanot pa tālruni 26493591.
Plkst.10.00 Tirgus atklāšana ar Vecpiebalgas deju kolektīvu un Kociņu kapelas uzstāšanos.
Plkst.10.00 – 15.00 Aktīvās atpūtas aģentūras programma bērniem “Nāc ārā spēlēties” pļaviņā pie kultūras nama stāvlaukuma.
11.00 – 14.00 Adīšanas sacensības “Mācies, meitiņ, zeķi adīt!” kultūras namā. Dalībnieki tiek aicināti piteikties līdz 25.jūlijam, zvanot pa tālruni  26054322 (Dagnija Kupče).

Vecpiebalgas muižas parka teritorijā Inešos
Plkst.19.00 Izstādes “Tēlniecība, glezniecība un grafika vidē” atklāšana baznīcas drupās.
Plkst.20.00 Mazās Kalniņa dienas. Muzicēs Marts Kristians Kalniņš, zaļumballe kopā ar grupu “Skaļa Daba”.

Biļetes iepriekšpāŗdošanā Biļešu Paradīzē – 10,00 eiro, pasākuma dienā norises vietā – 15,00 eiro.
Bērniem līdz 12 gadiem ieeja bez maksas

*Skatītāji aicināti līdzi ņemt savus sēdamos!

Svētdiena, 31. jūlijs
“Tuvāk pie dabas, tuvāk pie Dieva.” (Reinis Kaudzīte)

Plkst.10.00 Svētku dievkalpojums Vecpiebalgas ev. lut. baznīcā.
Plkst.12.00 Pie baznīcas svētku noslēguma koncerts “No operas līdz džezam” (operas soliste Ilona Bagele un akordeoniste Inita Āboliņa).
Plkst.14.00 Kapusvētku dievkalpojums Vecpiebalgas Jaunajos kapos.

*Svētku laikā Vecpiebalgas kultūras namā atvērta Voldemāra Cīruļa piemiņas balvas latviešu tautastērpu izstāde.