Trīs Osokini Cēsīs

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

21.11.2020

Laiks

18:00

Sestdien, 21.novembrī, plkst.18.00 koncertzālē “Cēsis” notiks koncerts “Trīs Osokini Cēsīs”.

Pēdējā pusgada laikā pasaule un mūsu ikdiena ir mainījusies līdz nepazīšanai. Bet kāda lieta tajā visā gan ir ārkārtīgi pozitīva – tā ir kopā būšana. Un trīs Osokiniem, šī kopā būšana vainagojās ar jaunu māksliniecisku ideju rašanos.

Cēsīs skanēs tikko tapusi programma ar neparasti daiļiem skaņdarbiem – Šūmaņa Etīdes kanona formā, Arvo Pērta Pari Intervallo versijā trim klavierēm, kā arī Alfrēda Šnitkes veltījums kolēģiem komponistiem – Igoram Stravinskim, Sergejam Prokofjevam un Dmitrijam Šostakovičam, kas arī tiks atskaņots uz trim klavierēm, un ļaus katram Osokinu dinastijas pianistam iejusties viena 20. gs. mūzikas dižgara lomā. Visi minētie skaņdarbi reti ir dzirdami koncertzālēs, bet solās kļūt par lielu atklājumu pianistu uzticamajiem klausītājiem.

Trīs Osokinu koncertā Cēsīs skanēs arī bezgalīgi skaistais Morisa Ravēla Valsis, ko komponists devēja par horeogrāfisko poēmu un sākotnēji bija to iecerējis kā mūziku baletam, bet nu to dzirdam tikai koncertos un iluzoras ainas katram klausītājam iespējams uzburt vien savā iztēlē.

Vakara gaitā neiztikt arī bez solo – Georgija Osokina izpildījumā skanēs Friderika Šopēna monumentālā Fantāzija un citi viņa skaņdarbi, Sergeja Osokina sniegumā dzirdēsim mistiskas enerģijas caurvītos Aleksandra Skrjabina vēlīnos opusus, savukārt Andreja Osokina interpretācijā baudīsim poētisko un romantisko Pētera Čaikovska mūziku.

Georgijs Osokins, klavieres

Andrejs Osokins, klavieres

Sergejs Osokins, klavieres

*Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem.

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Aicinām koncerta apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un to neapmeklēt gadījumā, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.

Atrodoties koncertzālē gan publiskajās zonās, gan pasākuma laikā, apmeklētājiem obligāti jāvalkā mutes un deguna aizsargmaskas.

Apmeklējot koncertu, Jūs apliecināt, ka:

– ievērosiet visus Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, par kuriem informācija būs pieejama pasākuma norises vietā;

– respektēsiet koncertzāles personāla norādījumus par apmeklētāju plūsmas organizāciju, higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u.c.

Rūpēsimies par savu un apkārtējo drošību!