Tikšanās ar mākslinieci Inesi Ezertēvu

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

22.02.2024

Laiks

16:00

22.februārī plkst.16.00 Cēsu Izstāžu namā ikviens aicināts uz tikšanos ar mākslinieci Inesi Ezertēvu.

Māksliniece Inese Ezertēva ir profesionāla keramiķe, kas izglītību ieguva Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā (1974–1978) Keramikas nodaļā. Tūlīt pēc skolas beigšanas sākās radošā mākslas darbība Cēsīs. No 1982. gada māksliniece ar saviem darbiem piedalās vietējās un starptautiskās keramikas izstādēs, bet 1992. gadā tie bija aplūkojami arī Japānā.

No 1987. gada iestājās jauns, radošs un atraktīvs laiks vadītājas amatā Vidzemes keramiķu radošajā darbnīcā «Betes». Darbnīca tolaik bija Cēsu muzeja paspārnē, kas deva augsni radīt krāsās un dizainā tam laikam neierastu keramiku.

No 1994. gada Inese Ezertēva 2,5 gadus dzīvoja Amerikas Savienotajās Valstīs, kur kopā ar vietējiem māksliniekiem tapa personālizstāde Linkolnā un Denverā.

Atgriežoties Latvijā, Inese pievērsās biznesam, un nepilnus 20 gadus Valmierā vadīja kafejnīcu “Mellene”, bet no 2007. gada kļuva par SIA LG studijas „Dūja” īpašnieci.

Pašlaik māksliniece atgriezusies keramiķes profesijā, un strādā ar porcelānu un akmens masu, kur viena no radošām izpausmēm ir mazo formu tēlniecība.

Jaunā keramikas izstāde GADALAIKI ir cieņas, mīlestības un uzticības apliecinājums materiālam, ar kuru māksliniece ir saistīta nu jau vairāk nekā četrdesmit gadus.