Starptautiskā mūzikas projekta “MiC Open Orchestra” tūre

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

20.05.2023

Laiks

20:00

Ar elektroakustiskās mūzikas programmu koncertā Cēsu izstāžu namā š.g. 20. maijā plkst. 20.00 tiks atklāta projekta “Mūzika aplī” (Music in the Circle – MiC) radošā tūre. Tā turpināsies piecās projekta dalībvalstīs, katrā no tām priekšnesumā iesaistot arī vietējos mūziķus un māksliniekus. Cēsu programmā Latviju pārstāvēs ģitārists Jānis Bērziņš un Latvijā studējošā ukraiņu flautiste Olga Marinčaka, bet koncerta muzikālo programmu papildinās ukraiņu mākslinieces Marijas Zenkovas grafiskā performance un Danas Vasiļjevas veidotās gaismas spēles.

Projektā piedalās mūziķi Viola Okos (vijole, balss) no Ungārijas, Kīka Boša (saksafons) no Nīderlandes, Jānis Bērziņš (ģitāra) no Latvijas, Gorans Miloševics (sitaminstrumenti) no Serbijas, Roberto Fiore (bass) un Alfredo Giamančo (elektroniskā mūzika) no Itālijas. Klausītājiem piedāvātā programma tiks veidota mūziķu un mākslinieku radošajā nometnē Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs. Visā projekta laikā radītie audiovizuālie priekšnesumi tiks prezentēti starptautiskā mūzikas izstādē “MiC Expo” Sicīlijā nākamā gada septembrī.

Līdztekus mākslas projektam Cēsīs notiks arī kultūras menedžeru tikšanās. Kā dažādot mūzikas priekšnesuma formas, kā iesaistīt mūzikas radīšanā dažādas sabiedrības grupas, kā jauniem mūziķiem droši uzsākt karjeru citās Eiropas zemēs – tie ir daži no jautājumiem, kas nodarbina projekta “MiC” dalībniekus – kultūras organizācijas no Latvijas, Itālijas, Ungārijas, Serbijas un Nīderlandes, kas pārstāv mūziķus un organizē neakadēmiskās mūzikas pasākumus, koncertus, festivālus. Latvijas tikšanās fokusā būs Ukrainas kara bēgļu iekļaušana kultūras aktivitātēs, ukraiņu profesionālo un amatiermūziķu darbības iespējas Eiropā. Savā pieredzē dalīsies Latvijas organizācijas Kaņepes kultūras centrs, sociālās iniciatīvas centrs “Common Ground”, kā arī Ukraiņu kultūras biedrība “Izolacya”. Arī Cēsu koncerta ieņēmumi tiks ziedoti Ukrainas atbalstam.