Bērnu un jauniešu tautas deju kolektīva “Randiņš” 20 gadu jubilejas deju uzvedums “Pasaka par Atslēdziņu”

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

19.05.2019

Laiks

16:00

Cena

5,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem, DRAUGA kartes īpašniekiem 3,00 EUR

Koncertzālē “Cēsis” 19.maijā plkst.16.00 notiks skolēnu tautas deju kolektīva “Randiņš – 20” gadu jubilejas deju uzvedums “Pasaka par Atslēdziņu”.

Pirms koncerta koncertzāles foajē, acīm paveras neparasts skats – lieli un mazi dejotāji, sastājušies vairākos, koncentriskos apļos ar vadītāju apļa iekšpusē, kura dod ceļa vārdus šodienas koncertam. Tad plaukstas… un vairāk kā simts bērnu un jauniešu kopa izšķīst tik viegli, kā to prot tikai dejotāji. Jā, tie ir viņi, Randiņa dejotāju seši sastāvi, kuri svinēs 20 gadu jubileju ar deju lieluzvedumu “Pasaka par Atslēdziņu”.

Deju kolektīva sastāvā “Mazais Randiņš” dejo bērni vecumā no 3-6 gadiem, trīs ir skolēnu sastāvi, jauniešu sastāvā “Randiņa studija” apvienojušies dejotāji vecumā no 15 gadiem, kā arī absolventi. Viņiem svarīga sava deju skolotāja – Sandra Bārtniece, kura sāka ar 35 bērniem, un nu kolektīvs tā izaudzis, ka palīgos jāņem jaunā horeogrāfe Paula Āboliņa. Koncertmeistare ir Indra Kumsāre.

Deju uzvedums “Pasaka par Atslēdziņu” veidots pēc cēsnieku – mūziķa Haralda Sīmaņa un dzejnieka Arvīda Ulmes kopdarba motīviem, kas izdots grāmatā. Protams, grāmata netiek kopēta, jo dejai ir sava specifika, taču sižets par meiteni, kuru nolaupa Pūķis un atbrīvo Auseklis, paliek. Lai Sīmaņa mūzikas maigums, ekspresija un filozofija izpaustos dejā ir parūpējušies horeogrāfi – Lilita Jansone, Reinis Rešetins, Sandra Bārtniece un Paula Āboliņa. Skatuves noformējums ir vairāku “Randiņa” dejotāju vecāku kopdarbs, bet bijušais dejotājs, tagad Liepāja teātra aktieris, Sandis Pēcis, izspēlēs uzveduma prologu.

Ieeja: 5,00 EUR, 3,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem, DRAUGA kartes īpašniekiem. Biļetes “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.