6.tradicionālā “Dziesmu diena Rāmuļos”. Diriģentam Daumantam Gailim – 95

Vieta Rāmuļi, Vaives pagasts, Cēsu novads

Datums

02.07.2022

Laiks

17:30

Šī gada 2.jūlijā, visi aicināti uz kopīgu sadziedāšanos un sadancošanos ģimeniskā atmosfērā, Cēsu novada Vaives pagasta Rāmuļos. Tur ar daudzveidīgu programmu norisināsies jau 6.tradicionālā “Dziesmu diena Rāmuļos”, kas veltīta diriģenta Daumanta Gaiļa 95 gadu jubilejas atcerei.

Daumants Gailis (1927. – 1991.) dzimis Cēsu novada Vaives pagasta Rāmuļos. Savas mūziķa gaitas uzsācis Cēsu novadā, tāpēc 2.jūlijā ar plašu kultūras programmu tiks svinēta novadnieka, diriģenta Daumanta Gaiļa 95. dzimšanas dienas atceres gadadiena.
1996.gada 15.jūnijā Rāmuļu skolas estrādē iesākās jauna, skaista tradīcija – “Dziesmu diena Rāmuļos”, kas bija veltīta novadnieka diriģenta Daumanta Gaiļa 70. dzimšanas dienai. Pasākumā piedalīties tika aicināti kori, kurus vadījis Daumants Gailis un kurus diriģēja viņa skolnieki. To vidū bija “Juventus”, “Gaismaspils”, “Valmiera”, kā arī Cēsu rajona kori. Pasākuma daudzveidībai skatītājus priecēja arī Rāmuļu skolas mazie dejotāji.

Šogad, tradīciju turpinot, Daumanta Gaiļa dēli Aivars un Viesturs sadarbībā ar pašvaldības aģentūru “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”, Rāmuļu pamatskolu un Vaives pagasta pārvaldi organizē jau 6.tradicionālo “Dziesmu dienu Rāmuļos”. Pasākums veidots kā Daumanta Gaiļa aizsākto tradīciju turpinājums.

Viestura Gaiļa vadītā JVLMA Operstudija “Figaro” šoreiz aicina uz Gaetāno Doniceti operu “Dons Paskvāle”. Operas saīsināto versiju V.Gailis veidoja divu šī iestudējuma solistu Katažinas Dudarevas (Norina) un Daniila Kuzmina (Malatesta) diplomeksāmenam operdziedāšanā. Abi solisti par sniegumu saņēma augstāko atzīmi – 10 (izcili). Iestudējuma režisore ir Ināra Slucka.

Savukārt vakarā dižkoncerts pulcinās ap 200 koristu no visas Latvijas. Īpašus pārsteigumus skatītājiem, muzikālus priekšnesumus koncertā sarūpējuši arī diriģenta Daumanta Gaiļa muzikālā ceļa turpinātāji mazbērni: mazdēls Kristaps ar sievu Inesi un maz-mazdēls Edgars, un kora priekšā stāsies diriģenta profesijas trupinātājs, mazdēls Arturs. Tradicionāli dižkoncertā dejos arī Rāmuļu skolas bērni un deju kolektīvi no Cēsu novada. Dižkoncerta režisore Gunita Bārda, mākslinieciskais vadītājs Aivars Gailis.

Dziesmu Dienas pasākumi:

Cēsu novada Vaives pagasta Rāmuļu pamatskolas estrādē:
17.30 JMLMA Operstudijas “Figaro” iestudējums, “Dons Paskvāle” – Gaetano Donicetī

19.00 Dziesmu dienas dižkoncerts

Pēc dižkoncerta Latvju danči, ko vadīs Inese un Kristaps Gaiļi, un zaļumballe ar pūtēju orķestri “Cēsis” un solistu Nauri Indzeri, diriģents Jānis Puriņš.

Rāmuļu pamatskolas telpās:
Visas dienas garumā skatāma fotoizstāde un filma par Daumantu Gaili.

Visos pasākumos skatītājiem ieeja bez maksas.

Pasākuma laikā tiks fotografēts, Iegūtās fotogrāfijas var tikt izmantotas Cēsu novada pašvaldības publicitātes materiālos.