Seminārs par saules paneļu uzstādīšanu

Vieta Cēsu novada pašvaldība, Raunas iela 4, Cēsis

Datums

07.06.2022

Laiks

16:00

Cena

Bez maksas

Otrdien, 7.jūnijā, plkst.16.00, Cēsīs (Raunas ielā 4, Cēsu novada pašvaldības ēkas zālē) Vidzemes plānošanas reģions organizē bezmaksas semināru energoefektīvai dzīvošanai. Tajā tiks atbildēts uz vairākiem iedzīvotājus interesējošiem jautājumiem – Kā pieteikties valsts atbalstam saules paneļu un apkures katlu uzstādīšanai? Kā ikdienā izmantot biržas cenas svārstības mājsaimniecības rēķinu samazināšanai? Kā orientēties jaunajos elektroierīču energomarķējumos?

Seminārā tiks sniegta gan informācija par izsludināto valsts atbalsta programmu atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās, t.sk. finanšu institūcijas ALTUM piedāvāto atbalstu privātmāju energoefektivitātes uzlabojumiem, gan arī varēs uzzināt praktisku informāciju par to, kā izvēlēties sev piemērotāko un efektīvāko saules paneļu risinājumu.

Ņemot vērā, ka valsts atbalsta programma privātmāju energoefektivitātes paaugstināšanai paredz līdzfinansēt arī siltumenerģijas iekārtu iegādi, seminārā aicināts piedalīties eksperts, kurš sniegs padomus energoefektīviem apkures risinājumiem mājsaimniecībās.

Tāpat seminārā tiks piedāvātas prezentācijas par to, kā mājsaimniecībās prasmīgi izmantot elektrības biržas cenas svārstības, kā arī tiks sniegta detalizēta informācija par jaunajiem elektroierīču energomarķējumiem.

Semināra dalībnieki varēs iepazīties ar paredzētajām tehnoloģijām enerģētiski pašpietiekamajā ēkā Cēsīs, kas tiek būvēta nākotnes tehnoloģiju zinātnes centra vajadzībām.

Seminārā tiks demonstrēts Smart Living interaktīvs bezmaksas rīks mājsaimniecības energoefektivitātes izvērtējumam, kas pieejams latviešu valodā šajā saitē:  https://www.livingsmart.io/lv/. Ievadot dažādus parametrus un datus par savu mājsaimniecību, iespējams noskaidrot, cik energoefektīvi apsaimniekojat savu mājsaimniecību šobrīd un ko varētu mainīt vai uzlabot, lai savu energoefektivitāti paaugstinātu, taupot gan enerģiju, gan naudu.

SEMINĀRA PROGRAMMA

REĢISTRĒŠANĀS DALĪBAI SEMINĀRĀ (līdz š.g. 6. jūnijam plkst.15.00; vietu skaits ierobežots)

Semināru ciklu organizē projekts “Smart Living”, aicinot sabiedrību izzināt dažādas ar energoefektivitāti saistītas tēmas un saņemt ekspertu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Semināri līdz šim bijuši ļoti plaši apmeklēti.

Pasākumi ir bez maksas, tie notiek ar Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstu.

Par “Smart Living”

Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai” (Smart Living) mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un pārdomātu enerģijas resursu izmantošanu Latvijā un Igaunijā, apvienojot abu valstu zināšanas un partneru organizāciju kompetenci. Latvijā projektu īsteno Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris un Vidzemes plānošanas reģions, Igaunijā – Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra.

Jautājumiem: Eva Meijere, projekta “Smart Living” vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, eva.meijere@vidzeme.lv

*Augstāk minētā informācija šajā publikācijā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.