Sarunu skolas LAMPA Dialogu apļi Cēsīs

Vieta Koprades māja SKOLA6, Lielā Skolas iela 6, Cēsis

Datums

04.05.2022

Laiks

11:00 - 13:00

Cena

Bez maksas

Sarunu skola LAMPA sadarbībā ar SKOLA6 4. maijā, Latvijas neatkarības atgūšanas dienā, aicina uz Dialogu apļiem, kur kopīgi veidosim sarunas par būtisko. Dialoga apļos tiek gaidīts ikviens – gan introvertie, gan ekstravertie, gan jaunieši, gan seniori, gan tiek, kam patīk runāties, gan tie, kas māk uzklausīt.

LAMPAS dialogu apļos varēs apgūt un praktizēt dialoga prasmes un tādējādi kļūt par labāku sarunu biedru. Aizraujošai sarunai klātesošie varēs izvēlēties to jautājumu, kas viņiem būs vissvarīgākais. Piemēram, kā ir būt cēsniekam?  Kas man ir mīlestība? Kā es tieku galā ar pārmaiņām? Kas mani satrauc? Kā es varu palīdzēt Ukrainai?

Pasākums norisināsies 4. maijā plkst. 11:00-13:00 Cēsīs, Skolas 6 pagalmā starp Trimpus un Pasaules latviešu mākslas centru, ieeja no Torņu ielas. Dalība – bez maksas, bet ar iepriekšējo pieteikšanos:  https://festivalslampa.lv/lv/sarunu-skola/dialogu-apli

Dialogs ir demokrātiskas sarunu kultūras metode, kuras laikā cilvēks var labāk izprast apskatāmo jautājumu, citu cilvēku domas un savu nostāju. Dialoga mērķis nav pierādīt sava viedokļa pareizību vai panākt vienbalsību, taču labs dialogs ir veids, kā cilvēki var kopīgi nonākt pie jauniem risinājumiem un atziņām un saglabāt cilvēcisko saikni savā starpā. Dialogs dod iespēju sadzirdēt un saprast cilvēka pieredzes, kas formulējušas viņu viedokli, kā arī ieraudzīt pasauli plašāk. Jo labas sarunas iedvesmo, dziedē un galu galā veido demokrātisku valsti.

Dialogu apļu pamatā ir Somijā izstrādātā TimeOut dialoga metode: www.timeoutdialogue.fi.