Sansusī labklājības rezidences “Kalāčos”: Radošās darbnīcas ar Raimondu Ķirķi

Vieta E. Veidenbauma muzejs “Kalāči”, “Kalāči”, Liepas pagasts

Datums

01.07.2022 - 03.07.2022

Laiks

11:00 - 20:00

Cena

Bez maksas

Sansusī labklājības rezidences “Kalāčos” aicina jauniešus piedalīties mākslas un rakstīšanas darbnīcās kopā ar dzejnieku un literatūrkritiķi Raimondu Ķirķi!

Darbnīcas norisināsies:

  • 1.07 – 3.07
  • 8.07 – 10.07.
  • 22.07. – 24.07.

Projekta “Vairāk Gaismas!” ietvaros Eduarda Veidenbauma memoriālajā muzejā “Kalāči” norisināsies mākslinieku rezidences. Šovasar jaunieši kopā ar dzejnieku Raimondu Ķirķi un rezidenču kuratori mākslinieci Andu Lāci apmeklēs muzeju un citas Cēsu novada kultūrvēsturiskas vietas, piedalīties sarunās, mākslas un rakstīšanas darbnīcās.

Iedvesmojoties no Eduarda Veidenbauma atstātā mantojuma, rezidenču laikā katrs jaunietis varēs atklāt un paplašināt savu radošumu, kā arī dalīties ar savu pieredzi un idejām saistībā ar projekta centrālajām tēmām – mentālo veselību, taisnīgu un harmonisku sabiedrību.

Norādītajos darbnīcu norises datumos jaunieši tiks aicināti uzturēties un nakšņot muzejā. Dalība rezidenču programmā ir bez maksas.

Raimonds Ķirķis (1997) ir dzejnieks, vairāku grāmatu autors un līdzautors. Debijas krājums “Kartes” (2019) nominēts Latvijas literatūras gada balvai nominācijā spilgtākā debija un saņēmis Dzejas dienu balvu. Sastādījis un sarakstījis priekšvārdu Eduarda Veidenbauma bilingvālai dzejas izlasei latviešu un angļu valodā, ko tulkojusi Ieva Lešinska un septembrī plāno laist klajā izdevniecība “Neputns” savā samta sērijā, atzīmējot dzejnieka 155. dzimšanas dienu.

Ķirķa radošajā darbā arvien būtiskāku vietu ieņem jauniešu literatūra, rakstot dzejoļus un piedaloties izrādē “Netikumīgie” (2019), kuras teksti publicēti grāmatā ar tādu pašu nosaukumu izdevniecībā “Liels un mazs”. Šī vecumposma izpētei viņš plāno nodoties arī rezidencē “Kalāčos”.

Izmanto iespēju vasarā nepalikt mājās un piesakies darbnīcām!

Vietu skaits ir ierobežots.

Pieteikšanās un vairāk informācijas – baiba.roze@cesunovads.lv

Eduarda Veidenbauma memoriālā muzeja “Kalāči” projekts “VAIRĀK GAISMAS! Izstāde un mākslas rezidences Eduarda Veidenbauma muzejā “Kalāči”: jaunieši būvē harmonisku un taisnīgu sabiedrību” tiek īstenots ar EEA and Norway Grants Latvia programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atbalstu.