Sandra Krastiņa “Vēl ir laiks…Vēl ir laiks!”

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

23.09.2023 - 26.11.2023

Vēl līdz 26.novembrim koncertzālē “Cēsis” ikviens aicināts apskatīt Sandras Krastiņas izstādi “Vēl ir laiks…Vēl ir laiks!”

Māksliniece savas radošās gaitas aizsāka 20. gs. 80. gados: tolaik nesen Mākslas Akadēmiju beigušie jaunie gleznotāji apvienojās leģendārajā grupā “ Maigās svārstības” (Ieva Iltnere, Jānis Mitrēvics, Ģirts Muižnieks, Sandra Krastiņa, Edgars Vērpe un Aija Zariņa), viņu procesuālais projekts izstāžu zālē “Latvija” (1990) kardināli mainīja sabiedrības priekšstatus par mākslinieka un skatītāja attiecībām, kā arī latviešu tradicionālo glezniecību. Vēlāk katrs mākslinieks ir gājis savu radošo ceļu, bet  vienmēr tajā galvenais bija godīgums un pilnīga pašatdeve radošam procesam:

“Tomēr gan toreiz , gan tagad ir jāpatur prātā arī sava – mākslinieka – atbildība, lai citu pārdzīvojumus neizmantoto attēlojuši pašmērķīgi, bet radītu tādas zīmes un tēlus, zem kuriem droši liekams paša autora izdzīvotās pieredzes un pārliecības paraksts”.*

Izstādi ar daudznozīmīgo nosaukumu “Vēl ir laiks… Vēl ir laiks!” veido gleznu cikli no vairākiem māksliniecei būtiskiem projektiem: gleznu sērija “Viens vienīgs” no 2016. gada retrospekcijas LNMM izstāžu zālē “Arsenāls” un personālizstādēm MĀKSLA XO galerijā Rīgā – “Viena vienīga vienība”(2021) un “Vien jāpārskrien pāri tam ziedu laukam” (2023).