Roberta Fleica klavieru solo koncerts “Klusās rezonanses”

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

22.07.2023

Laiks

19:00

Cena

25€

Programmā: Krists Auznieks, Linda Leimane, Džefrijs Mamfords, Gundega Šmite, Jānis Petraškevičs (jaundarbs), Valentīns Silvestrovs, Imants Zemzaris

“Viens no maniem nozīmīgajiem skolotājiem Huns Kuaņs Čeņs (Hung-Kuan Chen) reiz man atgādināja, ka klavieru rezonanse ir īsteni fizikāla parādība. Āmurīši sit pa stīgām, tās rezonē un maina gaisa formu, sasniedzot klausītāju ne tikai ausīs, bet visā ķermenī. Tā ir parādība, ko piedzīvojam kopā. Šādā veidā manas jaunās programmas skaņdarbi pēta klausītāja uztveres dziļumu, vienlaikus izaicinot pianista fizisko virtuozitāti.

Programmas pirmajā daļā skan latviešu mūsdienu klaviermūzikas izlase. Auznieka un Zemzara darbi ļauj klavierēm rezonēt pagātnē, lai iedomātos jaunu tagadni, savukārt Šmite un Leimane izaicina pianisma robežas. Jāņa Petraškeviča jaundarbs aicina mūs uzmanīgi klausīties, lai sadzirdētu trauslu, apslēptu, klusu balsi.

Otrajā daļā skan divi apjomīgi klavierdarbi, kas pauž šo neredzamo rezonanšu emocionālo diapazonu. Lai gan ukrainis Silvestrovs un amerikānis Mamfords nāk no ļoti atšķirīgām muzikālajām, vēsturiskajām un personīgajām vidēm, viņi izmanto visas klavieru izteiksmīguma spējas — no vismežonīgākajām līdz vissmalkākajām.

Pats galvenais — esmu pateicīgs, ka varu piedāvāt šādu klaviermūzikas meistardarbu kolekciju, un ar nepacietību gaidu iespēju dalīties klavierspēles rezonansēs ar jums, klausītāji!” programmas ideju atklāj tās autors un īstenotājs Roberts Flaics.