Rijas balle

Vieta Jaunraunas muiža,

Datums

15.09.2023 - 16.09.2023

Cena

23€

Jaunraunas muižas klētī notiks deju festivāls “RIJAS BALLE”, kur sastapsies 12 dažādi mūziķu sastāvi un priecēs dejotājus divās deju naktīs, kuru kopējais ilgums solās būt vismaz 14 stundas.

2023. gadā 15. un 16. septembrī Jaunraunā norisināsies tradicionālo dziesmu, deju un deju meistarklašu maratons, kurā piedalīsies mākslinieki no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Divos deju vakaros tiks izdejotas gan pašmāju, gan kaimiņu tradicionālās dejas un danči, kā arī būs baudāms šobrīd Eiropā populārais “balfolk”.

Piektdienas vakarā paredzēts danču vakars, kurā uzstāsies tādi solo mākslinieki kā Raitis Sondors, Rolands Zelčs, Andris Rutkovskis, Pēteris Narubins, Oskars Patjanko. Sestdienas iesākumā paredzēta diskusija, kuras izvēlētais temats ir “Tradicionāls mūzikas izpildījums vs. Balfolk: pārmaiņas un ietekme”, savukārt dienas turpinājumā notiks trīs deju meistarklases: Lietuviešu dejas, Latviešu polkas variācijas un Dziedamo deju meistarklase. Sestdienas vakara programma ir diezgan plaša un tajā piedalīsies tādi mākslinieki kā Inese un Kristaps Gaiļi, kapela “Brička, “Dandari”, “Ududu”, “Sprycauka” (LT), “Alamakstud Härrad” (EE) un citi.

Festivāla norises vieta ir bijušās Jaunraunas muižas klēts, kurā uz vecās koka dēļu grīdas notiks danči, bet otrā stāva grīda atvēlēta apmeklētāju guļvietām. Muižas teritorija un klēts ilgstoši nav bijusi apdzīvota, tāpēc, ņemot to vērā, apmeklētājiem jārēķinās ar minimālām ērtībām.

“19. gadsimta sākumā būvētā klēts ir viena no Jaunraunas muižas kompleksa ēkām, kas kā pilna laika graudu kalte darbojās vēl pavisam nesen. Katrs šī neparastās ēkas stūris, logs un detaļa ir ar savu stāstu, kurus kā pirmais stāstnieks stāstīs Rijas balle kopā ar tiem cilvēkiem, kas rada šo notikumu. Mūsdienu cilvēki un vēsturiska telpa, kas mijiedarbojas – jā, tas ir brīnumaini!” – tā saka Līga Broduža, klēts saimniece.

Sestdien uz vietas būs iespēja iegādāties siltu ēdienu, ko piedāvā “Mazais Vagoniņš”. To iespējams pasūtīt iepriekš, lai būtu garantēta porcija. Festivāla apmeklētājiem jāņem līdzi savs ēdiena trauku komplektiņš, jo rūpēs par atkritumu apjoma samazināšanu, vienreiz lietojamie trauki netiks izsniegti.

 

Biļetes un maltītes iegādājamas šeit: https://muzikastelpa.mozello.lv/rijasballe/

 

Sīkāka informācija un pasākuma aktualitātes šeit: https://fb.me/e/1gylppjiC

Festivālu “RIJAS BALLE” organizē biedrība “Ķekavas muzikanti”, sadarbībā ar folkloras deju kopu “Dandari” un biedrību “BalTfolk”. Finansiāli projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Šis ir ceturtais festivāls, kurš tapis ar līdzfinansējumu, tādējādi spējot nodrošināt meistarklases un ārzemju muzikantu dalību.

Informāciju sagatavoja biedrība “Ķekavas muzikanti”, Līva Priede, T. 22076480