Rihards Vāgners TRISTANS UN IZOLDE. Koncertatskaņojums

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

09.07.2022

Laiks

16:00

Cena

20€ - 90€

Rihards Vāgners. TRISTANS UN IZOLDE koncertatskaņojums

Liene KINČA – Izolde

Marko JENČS / Marco Jentzsch, Vācija – Tristans

Martina DIKE / Martina Dike, Zviedrija – Brangēna

Olivers CVARGS / Oliver Zwarg, Vācija – Kurvenāls

Egils SILIŅŠ – Karalis Marks

Mihails ČUĻPAJEVS – Melots

Artjoms SAFRONOVS – Gans

Rinalds KANDALINCEVS – Stūrmanis

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents Andris POGA

Ilgums: 5,5 h – 3 daļas un 2 starpbrīži (30 min un 1h)

Viens no šīs vasaras vērienīgākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Riharda Vāgnera operas “Tristans un Izolde” koncertatskaņojums. Vakars būs patiesi īpašs, jo visā pilnībā šī opera atskaņota pirms 100 gadiem.

Sižets vēsta par mīlniekiem Tristanu un Izoldi, kuru neparastais mīlasstāsts aizsākas, kad Tristans nogalina Izoldes līgavaini. Kļūdas pēc iedzerot mīlas dzērienu no viena kausa, viņi bezcerīgi iemīlas viens otrā. Kaislīgo mīlestību jo vairāk sarežģī fakts, ka Izoldes roka ir apsolīta Tristana audžutēvam, karalim Markam.

“Vēlos uzcelt vēl vienu pieminekli par godu skaistākajam no sapņiem, kurā mīlestībai ir jāapmierina izsalkums no sākuma līdz beigām,” Rihards Vāgners par savu operu “Tristans un Izolde”.

Varam lepoties, ka Latvijā ir dziedātāji ar vāgnerisku vērienu, un viņu sniegumu baudīsim arī “Tristana un Izoldes” koncertatskaņojumā Cēsīs – pasaulslavenais basbaritons Egils Siliņš izsenis zināms kā teicams Vāgnera interprets, to apliecina viņa neskaitāmie angažementi Eiropas un Āzijas labākajos koncertnamos un operteātros. Tagad viņam pievienojusies jaunākas paaudzes dziedātāja Liene Kinča, kura nule debitējusi Izoldes lomā Tartu teātrī Vanemuine.

Cēsīs dzirdēsim arī solistus no Eiropas. Vācu tenors Marko Jenčs uzstājies Berlīnes Valsts operā un Berlīnes Komiskajā operā, Leipcigas un Drēzdenes opernamos, Milānas Teatro alla Scala, Nīderlandes operā u. c. Šosezon viņš debitē Tristana lomā un piedalās arī savā pirmajā “Nībelunga gredzena” iestudējumā.

Zviedru mecosoprāns Martina Dike Latvijas klausītājiem jau ir pazīstama – viņa dziedāja Brangēnu Andra Pogas vadībā, un bijusi Frika Latvijas Nacionālajā operā.

Savukārt vācu basbaritons Olivers Cvargs uzstājas Vācijā un Austrijā, kā arī citviet pasaulē.

“Tristana un Izoldes” koncertatskaņojums Cēsīs ilgs 5,5 stundas, jo starp 3 cēlieniem paredzēti 2 starpbrīži – viens pusstundu, otrs stundu garš. Lai notikums būtu atmiņā paliekošs ne tikai mūzikas vēriena, bet arī izcilas atmosfēras dēļ – par apmeklētāju labsajūtu un ēdināšanu rūpēsies viens no Cēsu labākajiem restorāniem “H.E. Vanadziņš. Ziemeļu restorāns”. Koncertzāles visos stāvos un labu laikapstākļu dēļ arī skvērā būs iekārtotas vairākas uzkodu un atspirdzinošu dzērienu zonas, ļaujot baudīt skaistu vasaras vakaru.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, SEB Latvija, LMT, AJ Power, Moller auto, Cēsu novada dome.

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.