Programma “Izgaismo sevi!” Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā

Vieta Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks, Ezerpils, Āraiši, Cēsu novads

Datums

11.02.2023

Laiks

14:00 - 16:00

Cena

5€

2023.gada 28.janvārī, 11. un 25.februārī no plkst.14.00 līdz plkst.16.00 Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā norisināsies pasākums “Izgaismo sevi!” kopā ar psiholoģi Innu Rezgali. Tā mērķis ir atpūsties un virzīties tuvāk gaismai, tikt pāri šī tumšā laika radītajam iekšējam diskomfortam.

Pasākumā:

  • ekskursija pa arheoloģisko parku un stāstījums par seno latgaļu dzīvi un attiecībām ar sauli;
  • atgriežoties siltumā, gaismas lukturīšu gatavošana, izmantojot seno tīklu veidošanas tehniku;
  • mierīgas sarunas ar psiholoģi Innu Rezgali par emociju pašregulēšanu un mentālās veselības uzlabošanu.

Līdz pavasarim vairs nav tālu, kad saule sniedz gaismu, siltumu un enerģiju. Saule iepūš dvašu dīgstā, ļaujot augam izaugt stipram, garam un auglīgam. Saules gaisma un siltums uzmundrina arī cilvēku – cilvēks paliek drošs, stiprs un varošs. Solārie un lunārie simboli veidoja sākotnējo senlatviešu zīmju sistēmu, jo no Saules cikliskuma bija atkarīga baltu pamata nodarbošanās – zemkopība.

Meklēsim atbildes uz jautājumiem – kādas varēja būt seno ļaužu garīgās vērtības, viņu iekšējais spēks un motivācija, lai radītu, strādātu, pārvarētu grūtības un iepriecinātu sevi? Kas mūs šodien spēj stiprināt, mierināt un iedvesmot?

Ieejas biļetes 5 EUR iegādājamas Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka apmeklētāju centrā. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz ezerpils@cesunovads.lv vai zvanot 25669935.

 

Informācija:
Dārta Dzenīte,
Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka muzejpedagoģe
Tālrunis: 25665528
E-pasts: darta.dzenite@cesunovads.lv/ kase 25669935