Portugāļu fado balss I CARMINHO

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

21.05.2022

Laiks

19:00

Cena

15€ - 30€

Carminho ir viena no izcilākajām fado dziedātājām un starptautiski atzīta portugāļu māksliniece. Viņa tiek uzskatīta par talantīgāko un oriģinālāko savas paaudzes fado dziedātāju, kuras daiļrade aptver gan tradicionālo, gan mūsdienu fado. Carminho repertuārā jūtama arī portugāļu tautas un brazīļu populārās mūzikas, džeza, popa un roka ietekme.

Carminho (īstajā vārdā Maria do Carmo Carvalho Rebelo de Andrade) dzimusi fado ģitāristu un dziedātāju ģimenē, viņas māte ir slavenās fado dīva Terēza Sikeira. Fado vienmēr bija tik klātesošs, ka Carminho nekad nedomāja, ka tā varētu kļūt par viņas nodarbošanos.

Pirmais solo albums “Fado” tika izdots 2009. gadā un kļuva par vienu no gada atzītākajiem ierakstiem, sasniedzot platīna līmeni. Apskaužams debijas albuma rezultāts, kas ļāva Carminho balsij atvērt durvis uz portugāļu sirdīm, bet talantam – durvis uz visu pasauli.

Spožajai debijai seko vēl četri izcili studijas albumi, koncerti uz lielākajām skatuvēm visā pasaulē, kā arī publikas mīlestību un kritiķu atzinība.

Līdzšinējais muzikālais ceļš atklājis Carminho kā mākslinieci, kas pieņem stingrus un pārdomātus lēmumu, nekad neaizmirst savu izcelsmi un, turpinot vairākus gadsimtus senu fado mūzikas tradīciju, spēj būt aktuāla un saprotama arī mūsdienu paaudzei.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Pasākuma rīkotājs Koncertzāle "Cēsis"