Pētera Vaska mūzikas aprīlis. Navarra Stīgu kvartets. Vasks, Britens un Ravēls

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

14.04.2024

Laiks

16:00

Cena

10€ - 25€

Festivāla otrajā dienā, 14. aprīlī – Navarra stīgu kvarteta (Lielbritānija) koncerts. Kopš dibināšanas 2002. gadā ansamblis ir guvis starptautisku atzinību kā viens no mūsdienu dinamiskākajiem un poētiskākajiem stīgu kvartetiem. Tas ir sevi pierādījis koncertējot tādās pasaules koncertzālēs kā Vigmora zālē, Amsterdamas Concertgebouw, Luksemburgas filharmonijā, Berlīnes Konzerthauz, Sidnejas opernamā.

2010. gadā, klātesot komponistam Pēterim Vaskam, kvartets ierakstīja savu pirmo albumu – Vaska trīs stīgu kvartetus. Šo debiju mūzikas žurnāls BBC Music Magazine novērtēja ar visaugstāko atzinību. Kvarteta un komponista veiksmīgā, vairākus gadus ilgusī sadarbība ir bijis iemesls komponista vēlmei uzaicināt Navarra stīgu kvartetu dalībai savā festivālā Cēsīs.

Festivāla programmā kvarteta lasījumā dzirdēsim Pētera Vaska Ceturto stīgu kvartetu, bet līdzās – Britena un Ravēla opusus.

Kā ierasts, nozīmīgākos mūzikas notikumus Koncertzālē “Cēsis” papildina arī vizuālā māksla. Festivāla “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” nedēļas nogalē tiks atklāta gleznotāja Kaspara Zariņa darbu izstāde “Laika sajūta”, kurā mākslinieks vedinās baudīt ik brīdi, ik mirkli, kas krāšņo mūsu ikdienu un rada laimes sajūtu.