Neonillas Medvedevas ilustrāciju izstāde Andras Manfeldes grāmatai “Uzzīmē baltu lietu”

Vieta Cēsu Centrālā bibliotēka, Raunas iela 1, Cēsis, Cēsu pilsēta, Latvija

Datums

06.06.2022 - 30.06.2022

Cēsu Centrālās bibliotēkas 1.stāvā no 6. līdz 30.jūnijam skatāma Neonillas Medvedevas ilustrāciju izstāde Andras Manfeldes grāmatai “Uzzīmē baltu lietu”.

Autobiogrāfiskos motīvos balstītais miniatūru krājums “Uzzīmē baltu lietu” pie lasītājiem nonāca 2021.gada vasarā. Grāmatu gardēži novērtējuši emocionālo Manfeldes stāstījumu, smalki niansētās Medvedevas ilustrācijas un Annas Aizsilnieces oriģinālo dizainu.

Izstāde ir par radošo procesu aizkulisēm, par to, kā mazs punktiņš baltas lapas vidū pārvēršas par burtu, teikumu, stāstu. Kā melnbalta līnija apmet loku un doma pārtop zīmējumā, iegūst krāsas un rodas ilustrācija. Īsāk sakot, par to, kā top grāmata.

Grāmata pieejama Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā un vairākās Cēsu novada publiskajās bibliotēkās: https://ej.uz/grāmata_uzzīmē_baltu_lietu.

Neonilla Medvedeva (1987) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju un ieguvusi maģistra grādu glezniecībā (2011). Personālizstādes rīkojusi Latvijā un ārzemēs. Profesionālo pieredzi guvusi, iesaistoties vairākos starptautiskos projektos un piedaloties grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs. Neonilla Medvedeva ir Saldus Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcas kriptas altārgleznas autore (2008).