“Nekas mūs neapturēs” pirmizrādes diskusiju Cēsīs vadīs Juris Žagars

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

13.10.2019

Laiks

18:00

Jau pavisam drīz visā Latvijā demonstrēs Andra Gaujas jauno kaisles drāmu „Nekas mūs neapturēs”. Cēsīs pirmizrāde notiks 13.oktobrī plkst.18.00 Vidzemes koncertzāles Lielajā zālē. Tajā būs iespējams gan sastapt filmas radošo grupu, gan piedalīties spraigā diskusijā par filmu — sarunu vadīs Juris Žagars.

Harizmātiskais mūzikas producents Ralfs Dambergs (Andris Keišs) sava nepiekāpīgā rakstura dēļ pārliecina sievu (Kristīne Nevarauska) un mīļāko (Elza Gauja) sadzīvot vienā īpašumā, kur turklāt vēl mīt viņa divpadsmitgadīgā meita (Dārta Stepanova). Eksperiments pārvēršas nežēlīgā cīņā katram par savām interesēm. Kā uzsver filmas režisors Andris Gauja, filma „Nekas mūs neapturēs” liek no jauna aplūkot jautājumu par vīrieša un sievietes lomu ģimenē. Tā vaicā, cik dzīvotspējīgs ir modelis, kurā ir maskulīns vīrietis un pakļāvīgas sievietes, un kādas attiecības starp viņiem var izveidoties. „Ko iesākt „jaudīgajam vecim”, kad sabiedrība tādu vairs neņem pretī?”, retoriski vaicā Gauja.
„Nekas mūs neapturēs” ir viens no ambiciozākajiem Latvijas kino projektiem, kas attēlo mūsdienas. Lai radītu atbilstošu vidi, filmu mākslinieka Jurģa Krāsona vadībā tika uzbūvēti divi daudzstāvu kino paviljoni – viens no tiem imitēja piecstāvīgu vējdzirnavu interjeru un tika filmēts Andrejsalā, otrs paviljons tapa Āraišos un kalpoja kā pilnībā iekārtota, pilnībā stiklota dzīvojamā māja. Daudzi filmas kadri ir uzņemti Cēsu apkaimē.

Filmā „Nekas mūs neapturēs” jau ceturto reizi kopā strādājuši režisors Andris Gauja un operators Aleksandrs Grebņevs. Aktierkino viņi debitēja 2014.gadā ar filmu „Izlaiduma gads”, bet pirms tam bija zināmi kā dokumentālo filmu „Viktors” (2009) un „Ģimenes lietas” (2010) autori. Filmas „Nekas mūs neapturēs” scenārists, režisors un producents ir Andris Gauja, operators Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks Jurģis Krāsons, tērpu māksliniece Līga Krāsone, montāža Andris Gauja, Tambet Tasuja, komponisti Andris Gauja, Gatis Ziema. Filma tapusi studijā Riverbed.

Filmas „Nekas mūs neapturēs” pirmizrāde Cēsīs notiks 13.oktobrī plkst.18.00, un to ar savu klātbūtni pagodinās ne tikai filmas režisors, aktieri un citi filmas veidotāji, bet arī pieredzējušais kinoaktieris un koncertzāles saimnieks Juris Žagars, kurš vadīs jautājumu un atbilžu sesiju. Pirmizrādes viesi tiks uzcienāti arī ar dzērienu, un, protams, neizpaliks autogrāfi. Savukārt vēl pēc mēneša filma būs iegādājama Shortcut lietotnē, kas pieejama arī Helio iTV klientiem.

Biļetes uz filmas pirmizrādi pilsētā un sīkāka informācija pieejama filmas oficiālajā lapā www.nekasmusneaptures.lv. Biļetes iespējams iegādāties arī kinoteātros un pasākuma norises vietās, kā arī „Biļešu paradīzē” – gan internetā, gan kasēs.

Filmas izplatītāji Latvijā ir UzKino un Latvijas Kinematogrāfistu savienība. Filmas lielākie atbalstītāji: Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Helio, PATA Timber, UPB, Latvijas Finieris, Samsung, Circle-K, SIXT, TVNET, TV24, Rīgas Viļņi un Radio SWH.

Filmas tīzeris skatāms ŠEIT.