Mākslinieka Kristofera Fleša grafikas un tēlniecības izstādes “Taka” atklāšanas pasākums

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

08.06.2023

Laiks

17:00

8.jūnijā plkast.17.00 Cēsu Izstāžu namā norisināsies mākslinieka Kristofera Fleša (Christopher Flach) no Ņujorkas (ASV) grafikas un tēlniecības izstādes “Taka” atklāšanas pasākums.

Ieeja: Bez maksas

Kristofers Flešs ir 21.gadsimta mākslinieks, kurš dzīvo un strādā Ņujorkā. Kopš 2010.gada Kristofers katru vasaru apmeklē Latviju, lai iedvesmotos no Latvijas dabas un kultūras dzīves.

Kristofers Flešs ir viens no tiem māksliniekiem, kas savā daiļradē uzbur veselu pasauli – ekspresīvu un krāsainu, iespaidojoties no tā, ko dzird, jūt un redz sev apkārt. Savos mākslas darbos Kristofers izmanto gandrīz visu, kas bija noticis viņa dzīves laikā. Reizēm viņu iedvesmoja arī tik radošas idejas, ka bija nepieciešams izgudrot interesantus paņēmienus, lai tās veiksmīgi ilustrētu.

Šīs izstādes darbu centrā ir dažādi cilvēki – pazīstami, vai pilnīgi sveši – kas padarīti par mākslas darbu varoņiem. Visbiežāk tie ir vienkārši garāmgājēji Cēsu ielās.

Pats mākslinieks par izstādes ideju saka: “Fakti un izdomājumi manos darbos ir tik ļoti sajaukušies, ka tagad, skatoties atpakaļ, es pats ar grūtībām spēju atšķirt vienu no otra. Es devos ceļojumā sekojot takai, lai piepildītu dzīves modeli, ko pats biju sev izveidojis.

Kad man bija 20, kritiķi mani sauca par primitīvu,

Kad man bija 30, viņi mani sauca par piesardzīgu,

Kad man bija 40, mani sauca par konservatīvu,

Kad man bija 50, mani jau godāja kā kompetentu,

Un 60 gados mani jau sauca par optimistu.”

Izstādē “Taka” mākslinieks vienkārši īsteno savu radošo ekspresiju, un tieši tas viņa darbiem piešķir tik spēcīgu emocionalitāti. Izstādes darbos jūtams stiprums, neatkarība un profesionālisms. Kristofers uzskata, ka māksliniekam galvenokārt jābūt patiesam un tikai tad viņa mākslas darbs būs neviltota liecība par savu laiku.