Literārās kafejnīcas vakars ar dzejniece Ingu Līdaku

Vieta Rozulas skola, Stalbes pagasts, Cēsu novads

Datums

28.10.2023

Laiks

18:00

Ikmēneša literārajā kafejnīcā Rozulas skolā, kas norisinās ar laipnu Cēsu novada pašvaldības atbalstu kultūras pasākumiem, šajā reizē ciemosies dzejniece Inga Līdaka. 28. oktobra Literārajā kafejnīcā dzejniece iepazīstinās ar savu daiļradi, sarunu gaitā atklāsies gan radošais process, gan dzīvesstāsts.

Dzejniece Inga Līdaka (Norvaiša), nākusi no Auces, bet nu jau 23 gadus dzīvo Rīgā. Strādā Rīgas sociālajā dienestā, taču pašlaik ir pilna laika māmiņa. Savu pirmo dzejoli uzrakstījusi 11 gadu vecumā skolā, kādā no glītrakstīšanas stundām. Mācījusies Rakstnieku savienības organizētajā Literārajā akadēmijā. Darbojusies literārajā biedrībā “Spārni”, publicējusies biedrības izdotajos ikgadējos dzejas almanahos. Bijusi arī muzikālās apvienības “Mēnesgaismas naktsputni” dalībniece un runājusi savu dzeju muzikālajos koncertos. Dzeju raksta galvenokārt par mīlestību un jūtām, jo tic ka Mīlestība ir kā zāles pret visām dvēseles saslimšanām.

Kā ierasts par vakara gaitu un literāro kafejnīcu rūpēsies jaunā literāte Inguna Ziemane, kura šogad ieguvusi maģistra grādu rakstniecībā. Inguna uz katru literārās kafejnīcas vakaru ierodas ar pārsteidzošu grāmatu kaudzīti, jo “sarunas taču mēdz aizlocīties dažādos virzienos”, tāpat arī vienmēr starp tām atrodas arī kāds lasāmgabals, kas paredzēts jaunākam Literārās kafejnīcas apmeklētājam.

Šajā reizē Literārās kafejnīcas apmeklētāji aicināti pievienoties sarunai ar dzejnieci Ingu Līdaku, kā jau ierasts droši var paņemt līdzi savu mīļāko vai svaigāko literatūras atklājumu un izvēlēties kādu fragmentu, kuru nolasīt pārējiem. Fragmenta izvēle noteikti nav obligāta prasība – šajā reizē veltīsim uzmanību dzejniecei, turklāt literāro kafejnīcu apmeklē arī tie, kas vēlas tikai klausīties un smelties iedvesmu savam nākamajam lasīšanas piedzīvojumam. Tāpat skolā pieejams grāmatu maiņas punkts, kurā iespējams aizņemties grāmatu lasīšanai un atstāt kādu no savām grāmatām, nododot to tālākai lasīšanai.

Literārā kafejnīca Rozulas skolā notiks 28. oktobrī, plkst. 18.00. Apmeklētāji ir laipni gaidīti no 17.30, lai var pakavēties nesteidzīgās sarunās un atrast ērtāko vietu skolas ēdamzālē. Literārā kafejnīca notiek ar Cēsu pašvaldības atbalstu Kultūras notikumiem, un šāds pasākums stiprina sabiedrību un stiprina lasīšanu kā paradumu kopienā. Pēc literārās kafejnīcas interesentiem būs iespēja doties ekskursijā pa Rozulas skolu kopā ar gidi Irēnu Putniņu un izzināt skolas vēsturi un šodienu.