Lielstraupes pils svētki

Vieta Lielstraupes pils,

Datums

26.08.2023

Laiks

12:00 - 17:00

Šā gada 26.augustā Lielstraupes pilsbaznīcas kompleksā Straupē risināsies elegantie un mājīgie Lielstraupes pils svētki.

Šajā dienā ikviens aicināts izzināt un baudīt daudzkrāsaino seno mūziku izcilu profesionāļu izpildījumā. Te skanēs viduslaiku pilīm raksturīgā torņu mūzika, ko skandinās seni mūzikas instrumenti sakbuti un bungas. Baznīcā skanīgas un cēlas noskaņas radīs daudzbalsīgā angļu baroka “Karalienes mūzika”.
Pēcpusdienā uz pils terases senas tēmas oriģinālā skanējumā ietērps komponists Uģis Prauliņš, kurš apsolījis teikt arī ievadvārdus.

Visu koncerta dienu apmeklētājiem skaidrojumu un komentārus par dzirdēto sniegs senās mūzikas zinātājs Pēteris Vaickovskis.

Vienlaikus Lielstraupes pils pagalmā uz līdzdarbošanos aicinās apkārtnes izpētes un zīmēšanas darbnīca “Ota dabā”, ko vadīs māksliniece Justīne Lūce.
Dzintara meistari Inguna un Aleksandrs Redjko demonstrēs šī skaistā dārgakmens apstrādi Dzintara darbnīcā.
Darbosies pils kūku stends un viduslaiku zupas virtuve.
Šajā dienā Lielstraupes pilī noslēgsies pirmā starptautiskā jauno kultūras mantojuma speciālistu vasaras skola, kuras ārvalstu dalībnieki būs sagatavojuši prezentāciju par Lielstraupes pilī atklājumiem, kā arī dalīsies ar citu valstu pieredzi senu kultūrvēsturisku celtņu iedzīvināšanā.

JAUNUMS!
Pirmo reizi pilī 2. stāvā durvis vērs ZERO WASTE modes meistardarbnīca mazām princesēm un prinčiem. Rotaļājoties ar dažādiem materiāliem, ikviens varēs radīt savu oriģinālo aksesuāru ar Lielstraupes pils simbolu – rozi. Vai šīs aksesuārs būs aproce, kaklarota, piespraude, atslēgas piekariņš, tā būs katra paša izvēle.

Svētku programma:

12.00-12.30 Torņa mūzika pils pagalmā I
12.00- 13.00 Pils pagalmā un parkā zīmēšanas pastaiga “Ota dabā” I
12.00- 13.00 Pils barona kabinetā: stāstījums pa ārvalstu pieredzi kultūrvēsturisko ēku izmantošanā mūsdienās I
13.00-14.00 Karalienes mūzikas koncerts baznīcā
14.30-15.00 Torņa mūzika pils pagalmā II
14.30- 15.30 Pils barona kabinetā: stāstījums pa ārvalstu pieredzi kultūrvēsturisko ēku izmantošanā mūsdienās II
15.00- 16.00 Pils pagalmā un parkā zīmēšanas pastaiga “Ota dabā” II
16.00 Lielkoncerts uz pils terases: Uģis Prauliņš un draugi “Pils refleksijas”. Autora uzruna. (Lietus gadījumā koncerts notiks telpās)

No 12:00 -17:00:
pils pagalmā pils kūku stends, viduslaiku zupu virtuve, dzintara darbnīca;
pils 2. stāvā ZERO WASTE modes meistardarbnīca mazām princesēm un prinčiem. Uz meistardarbnīcu ļoti ieteicama iepriekšēja pieteikšanās, tālr. 29464946.
Svētku dienā ieejas maksa pilī 2 eiro.

Plašāka informācija: Rudīte Vasile, mob.29464946
FB: #Lielstraupes pils Lielstraupe Castle