Leldes Gustas izstāde “Vai mēs jau esam tikušies?”

Vieta Mākslas telpa Mala, Lenču iela 11, Cēsis

Datums

10.05.2024 - 09.06.2024

Cena

Bez maksas

Piektdien, 10.mijā, plkst.19.00 Cēsīs, Mākslas telpā “Mala” notiks Leldes Gustas izstādes “Vai mēs jau esam tikušies?” atklāšana.

Izstāde būs apskatāma līdz 9.jūnijam.

Vai mēs jau esam tikušies? Vai mēs kādreiz tiksimies? Šie bija jautājumi, kurus, daudzus gadus atpakaļ, uzdevu sev un saviem darbiem, kad stundām ilgi un nepārtraukti zīmēju sejas un cilvēku figūras uz mammas atnesto dokumentu “tīrajām” pusēm. Daudz, lielas čupas ar veciem dokumentiem. Tad viena pēc otras apzīmētās lapas nonāca zem dīvāna. Tur šie zīmējumi mita, līdz kāds to ievēroja un dīvāna “noliktava” bija jāiztīra.

Vai mēs jau esam tikušies? Pie sevis domāju – vai es zīmēju šīs sejas neapzināti iedvesmojoties no garām gājējiem? No sejām kuras pamanu, bet tomēr ne-īsti. Vai varbūt… zīmēju cilvēkus kurus vēl tikai satikšu? Tādas bija Leldes – piecgadnieces domas. Šajā izstādē nebūs redzami minētie – dīvānā glabātie darbi. Bet domas gan vēl kaut kur riņķī klejo.

Vai mēs jau esam tikušies? Jautāju sev, pamanot kādu personības šķautni, kas pārsteidz. Ikdienā šo jautāju sev, atkal un atkal nonākot situācijās, kuras turpina atkārtoties. Domāju par visām savām un citu cilvēku pusēm – redzamajām un neredzamajām, kas mūsos mīt, kuras esam gatavi atklāt, vai tomēr vēl nē, kuras iznāk kliedzienā, asaru juceklī vai mīlestības plūdos.
Vai mēs jau esam tikušies?

Lelde Gusta mākslas pamatus apguvusi Alūksnes Mākslas skolā. Iestājusies Rīgas Dizaina Mākslas vidusskolā, kurā tomēr mācības neuzsāka, domādama, ka dzīvi ar mākslu nesaistīs. Un te nu mēs esam. Caur līkločiem atkal un atkal ceļš vedis uz mākslu, radošu darbošanos, dažādiem internacionāliem projektiem veidojot vizuālo identitāti, piedaloties dažādās grupu izstādēs un veidojot radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem. Sākoties Covid19 Lelde arvien vairāk pievērsās mākslai sākot eksperimentēt ar kolāžu veidošanu, koka skulptūru slīpēšanu un auskaru radīšanu.

Leldes darbus var apskatīt
Instagram: leldegusta
Facebook: leldecreates
Etsy: createdbywildanimal.etsy.com