Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena

Vieta Cēsis,

Datums

04.05.2022

Laiks

11:00

Cena

Bez maksas

4.maijs Cēsīs tiks atzīmēts ar plašu svētku programmu. 

Pirms 32 gadiem 4.maijā tika pieņemta deklarācija “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, kas latviešu tautai nesa brīvību lemt pašai savu likteni. Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Cēsīs 4.maijā plānoti dažādi notikumi, kurus Cēsu novada iedzīvotāji laipni aicināti apmeklēt kopā ar ģimenēm un draugiem.

11.00 svinīgā ziedu nolikšana pie Uzvaras pieminekļa Vienības laukumā.

12.00 Riekstu kalnā uz pavasara gavilēšanu un spēlēm aicina Tautas vērtes kopa “Dzieti”, lai ikviens varētu smelties spēku un iedvesmu mūsu tautas folkloras mantojumā.

12:00 un 14:00 Cēsu Vēstures un mākslas muzejs piedāvā visiem interesentiem doties stundu garā Cēsu pilsētas ekskursijā, kuras laikā varēs uzzināt, kāda bijusi Cēsu un tās iedzīvotāju iesaiste Latvijas neatkarības atjaunošanā. Tikšanās pie Cēsu Vēstures un mākslas muzeja apmeklētāju centra, Pils laukumā 9. Dalība ekskursijā bez maksas.

16.00 Vienības laukumā notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai veltīts koncerts “Par Brīvību”, kurā ar savu klātbūtni piedalīties aicināts ikviens, lai atkal sajustu kopā būšanas spēku un vienotību. Koncertā piedalīsies  Cēsu jauktie kori “Vidzeme”, “Beverīna”, Cēsu Pils koris, “Wenden”, senioru koris “Ābele”, Straupes pagasta jauktais koris “Straupe”, TDA “Raitais solis”, VPDK “Raitais solis”, “Saulgrieži”, solisti Una Daniela Aizgale, Daniels Pelnēns , Ivo Aizgalis, pavadošā grupa Matīss Žilinskis, Toms Kursītis, Sigvards Dižais, Rūdolfs Ozols, kopkora diriģenti Rihards Lapiņš un Marika Slotina-Brante, koncertu vadīs Gunita Bārda un Emīls Takanbekovs.

No plkst.19.00 Vienības laukumā būs apskatāma militārā tehnika un ekipējums.

21.00 Vienības laukumā notiks Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes jauno zemessargu zvēresta ceremonija.

Visas dienas garumā, 4.maijā būs atvērts Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, kurā varēs uzzināt, cik daudz cēsnieki ir darījuši, lai varētu dzīvot savā valstī, cik daudz īpaši svarīgi notikumi ir risinājušies Cēsīs, lai varētu būt Latvija. Iegādājoties biļeti uz muzeja ekspozīciju “Cēsis – Latvijas vēstures simbols”, būs iespēja saņemt uzdevumu lapu, kuru atrisinot izzināsiet Latvijas valsts tapšanas vēsturi.

Ekspozīcijas zālē “Sarkanbaltsarkanais karogs Cēsu un Latvijas vēsturē”, varēs apskatīt pirmā zināmā sarkanbaltsarkanā karoga oriģinālu. Karoga idejiskais prototips ir 13. gadsimta cēsnieku karogs, par ko liecības atrodamas vienā no senākajiem 13. gs. rakstītajiem vēstures avotiem “Atskaņu hronikā”.

Cēsu panorāma no Jaunās pils Lademahera torņa pārsteigs ar savu daudzveidīgo pilsētvidi, bet pats galvenais – tornī ik katram būs iespēja nofotografēties ar mūsu valsts simbolu – karogu.

Sīkāku informāciju par Cēsu Vēstures un mākslas muzeja darba laiku un cenrādi skatīt CESUPILS.LV.

Pasākumos tiks fotografēts un filmēts, iegūtais audio un video materiāls var tikt publiskots pašvaldības mājas lapā un sociālajos tīklos.