Latvijas Bankas ceļojošā izstāde “No Ventspils līdz Valkai. Latvijas Banka novados (1922–1940)”

Vieta Cēsu Centrālā bibliotēka, Raunas iela 1, Cēsis, Cēsu pilsēta, Latvija

Datums

31.08.2022 - 18.09.2022

Cena

Bez maksas

Cēsu Centrālās bibliotēkas 1.stāvā no 31.augusta līdz 18.septembrim skatāma Latvijas Bankas ceļojošā izstāde “No Ventspils līdz Valkai. Latvijas Banka novados (1922–1940)”.

Izstāde ir vēstījums par nacionālās bankas darbību 24 nodaļās Latvijas novados.

Latvijas Bankas stāsts aizsākās 1922gadā, un tas aptver visu tolaik jaunās valsts teritoriju. Simts gadu vēlāk radīta izstāde par vietām un ēkām, notikumiem un personībām, kam bijusi nozīmīga loma Latvijas Bankas darbībā laikā no 1922. līdz 1940. gadam.
Bankas vēsture atklājas virknē seno fotogrāfiju, kurās dokumentēti ar banku saistītie vēsturiskie nami un adreses. Tām līdzās apskatāmi mūsdienu fotouzņēmumi kā liecība laikmetu griežos notikušajām pārmaiņām. Daļa izstādes ekspozīcijas veltīta vairāku Latvijas Bankas nodaļu vadītāju dzīves un karjeras stāstiem. Ekspozīciju papildina Latvijas Bankas tolaik sniegto pakalpojumu skaidrojums un unikālas dokumentu kopijas, kā arī laikrakstu publikācijas un attēli.

Zīmīgi, ka par izstādes norises vietu izvēlēta bibliotēkas ēka Raunas ielā 1 – šajā namā 20.gs. 20.gados darbojusies Latvijas Bankas Cēsu nodaļa, kas bijusi viena no septiņām nozīmīgākajām centrālās bankas reģionālajām nodaļām un kas toreiz piedāvājusi visas iekšzemes un ārzemju operācijas jeb pakalpojumus.

Cēsu nodaļu vadīja Matīss Bērziņš. Viņš bija gan izcils vadītājs, gan aktīvs sabiedriskais darbinieks – Cēsu un Latvijas patriots. Dzīvojot Samārā, 1918.gadā viņš piedalījies Latvijas atbrīvošanas pulka (vēlāk Troickas pulks) dibināšanā. Šis pulks devās uz Latviju Matīsa Bērziņa sievas Natālijas izšūtā karoga pavadībā.

Laipni aicinām ikvienu interesentu apmeklēt vērienīgo un saturiski augstvērtīgo izstādi Cēsu Centrālajā bibliotēkā!