Lāčplēša diena 2019

Vieta Cēsu pilsēta,

Datums

11.11.2019

Lāčplēša dienas svinības Cēsīs jau vairākus gadus ir obligāti apmeklējamo pasākumu sarakstā ne vien cēsniekiem, bet arī daudziem pilsētas viesiem. Ik gadu apmeklētāju skaits pārsniedz 10000, un tas turpina augt. Arī šogad notiks gan tradicionālie piemiņas brīži, gan lāpu gājiens, gan arī spožais multimediālais priekšnesums “Latvija esam mēs paši!”, ko papildinās no svecītēm veidota Latvijas kontūra viduslaiku pils pakājē.

Lāčplēša dienas svinības sāksies koncertzāles “Cēsis” kino zālē, kur  dienas laikā notiks kopā trīs filmas “Dvēseļu putenis” seansi. Tie sāksies plkst.15.00, plkst.17.30 un plkst.20.00.

Plkst.16.00 koncertzālē “Cēsis” notiks Jāņa Lūsēna dziesmu koncerts “Labvakar, Latvija!”. Tajā piedalīsies komponists Jānis Lūsēns, soliste Kristīne Zadovska, Cēsu Valsts ģimnāzijas jauniešu koris “Tomēr”, diriģente Ilga Šķendere, Krimuldas un Limbažu jauniešu simfoniskais orķestris, diriģents Aivars Bunķis, Cēsu 1.pamatskolas zēnu koris, diriģente Ilze Grinfelde. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs.

Īsi pēc tumsas iestāšanās, plkst.17.30 notiks svinīgs brīdis pie Skolnieku rotas pieminekļa, kur spēlēs Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris ar diriģentu Aivaru Radziņu. Pēc tam visi aicināti kopīgi doties lāpu gājienā uz Lejas kapiem. Gājiena laikā lūdzam izmantot tikai drošas lāpas un būt uzmanīgiem to lietošanā.

Plkst.18.00 notiks piemiņas brīdis Lejas kapos.

Pēc piemiņas brīža Lejas kapos nākamais pasākums notiks Pils parkā, kur apmeklētāji būs aicināti izlikt savas svecītes mirdzošā Latvijas kontūrā uz kāpnēm viduslaiku pils pakājē, lai kopīgi radītu īpašu un neaizmirstamu sajūtu, kādu var baudīt tikai Lāčplēša dienas vakarā Cēsīs.

Arī šogad Renāra Sproģa un biedrības “Live Latvija” vadībā tiks izgaismoti pils mūri.

No plkst.10.00 līdz plkst.17.00 bez maksas skatāma izstāde “Pirmais gads” un fotoizstāde “Cēsnieki eposa centrā” Cēsu Vēstures un mākslas muzejā.

Pasākumu organizē p/a “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.