Kristīnes Kliginas izstādes “Robežas” atklāšana

Vieta Ungurmuiža, Raiskuma pagasts, Cēsu novads

Datums

03.12.2022

Laiks

17:00

No 3.decembra Ungurmuižā apskatāma Kristīnes Kliginas izstāde “Robežas”. Atklāšana 3.decembrī plkst.17.00.

Darbu grupa, kas apvienota izstādē “Robežas” ir nosacīti jaunā teritorija, kurā iedzīvojās pati autore. Jaunā teritorija tādēļ, ka autore, laika ietekmē, ir atklājusi sev jaunus radošos izteiksmes līdzekļus, šķietami nolobot iepriekš uzslāņoto pieredzi, tiecoties pēc lakoniskākām formām un dziļāka satura.

Caur minimālismu un abstrakti ekspresīvām formām, autore pauž savas pārdomas par konkrēto laiku. Daļa izstādē iekļautie darbi ir tapuši pandēmijas laikā, kad pilnībā tika mainīta “vecā” pasaule. Netieši šie darbi kļūst par robežšķirtni, kur satiekās mierīgais ar trauksmaino, skaistais ar neglīto, mirklis ar mūžību.

Caur klusinātiem toņiem un salāpītām struktūrām, autore atklāj laikmeta mainību, trauslumu un nosacītību.

Kristīne Kligina ir beigusi Latvijas Mākslas Akadēmiju, kur ieguvusi maģistra grādu glezniecības nodaļā, izstrādājot diplomdarbu pie gleznotājas Ievas Iltneres. Bakalaura grādu ieguvusi tekstilmākslas nodaļā.

Kopš 2018.gada māksliniece ir sarīkojusi deviņas personālizstādes. Kopš 2014.gada ir piedalījusies ap 50 dažādās grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Darbi pabijuši izstādēs Japānā, Dienvidāfrikā, Francijā, Slovākijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā. Kā arī mākslinieces darbi ir atrodami privātkolekcijās Latvijā, Japānā, Austrālijā, Sauda Arābijā, ASV, Dienvidāfrikā, Vācijā, kā arī Francijas pilsētas Anžēras mākslas muzeja fondos.

2022.gadā Kristīne Kligina saņēma Siguldas novada Gada balvu kultūrā.

Paralēli ikdienas mākslas darbībai Siguldā savā studijā Vieta nr.6, māksliniece nodod savas zināšanas audzēkņiem gan Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis”, gan Rīgā “Alises Rozes dizaina un mācību centrā”. Kā arī māksliniece ir aktīvi piedalījusies dažādos mākslas projektos Siguldas novadā. Ir autore Siguldas Gaujas senlejas vides skulptūrai “Lācis”, kas aplūkojams no Siguldas Gaisa vagoniņa.

Pasākuma rīkotājs Ungurmuiža