Vor Frelsers Kirkes Kor (Dānija) koncerts

Vieta Svētā Jāņa baznīca, Lielā Skola iela 8, Cēsis

Datums

13.10.2019

Laiks

16:00

Svētdien, 13.oktobrī, plkst.16.00 Cēsu Sv.Jāņa baznīcā uzstāsies Mūsu Glābēja baznīcas koris (Vor Frelsers Kirkes Kor) no Esbjergas Dānijā.

Šogad koris izraudzījies Latviju par sava muzikālā ceļojuma galamērķi un aicina klausītājus no 13. līdz 15.oktobrim Vidzemē un galvaspilsētā uz saviem koncertiem.

Latvijas klausītājiem Mūsu Glābēja baznīcas koris sagatavojis brīnišķīgu un nokrāsām bagātu koncerta programmu. Tajā izskanēs dāņu 19. un 20.gadsimta komponistu Nīla Gādes un Karla Nīlsena darbi, arī paša diriģenta Mikela Andreasena radītās kompozīcijas, kā arī Olivjē Mesiāna, Antona Bruknera un Sergeja Rahmaņinova sacerējumi.
Kora pamatsastāvu veido gan mūzikas konservatorijas studenti un absolventi, gan talantīgākie Esbjergas apkārtnes iedzīvotāji, kuriem nav profesionāls grāds mūzikā, tomēr viņu muzikālās spējas ir acīmredzamas.

Jau 19 gadus koris šādā sastāvā darbojas ērģelnieka, akadēmijas profesora un kantora Mikela Andreasena (Mikkel Andreassen) vadībā. Būdams harizmatisks diriģents un ārkārtīgi produktīvs kompnists, viņš spējis aizraut arī jaunajos dziedoņos un nodot tiem savu dedzīgo kaisli pret kormūziku.

Kora repertuārs ir ļoti plašs, sākot no renesanses mūzikas, līdz pat mūsdienu dāņu skaņražu kompozīcijām. Tomēr vistuvākais pašiem mūziķiem ir romantisma laikā dzīvojošo mūzikas dižgaru – Čaikovska, Bruknera, Brāmsa un Rahmaņinova darbi.

Pēdējo gadu laikā koris pievērsies lielajām laikmetīgajām formām. Mūziķi iedziedājuši Gabriela Forē un Morisa Dirufē rekviēmus, Arvo Perta “Berlīnes mesu” un Bendžamina Britena “Par Jēru līksmotiet”. Koris īpaši lepojās ar to, ka ir pirmie citu dāņu koru vidū, kas atskaņojuši Sergeja Rahmaņinova “Sv.Jāņa Hrizostoma Liturģiju”(op.31), un 2018.gada koncerttūrē Dānijā ar šo atskaņojumu guvuši lielus panākumus. Arī 2012.gadā kora izdotais Rahmaņinova “Vesperu” (op.37) ieraksts guvis augstu atzinību gan klausītāju, gan recenzentu vidū.

Ieeja koncertā par ziedojumiem draudzei.

Koncertu organizē Dānijas Kultūras institūts, sadarbībā ar Cēsu Sv.Jāņa evaņģēliski luterisko draudzi.

Informāciju sagatavoja
Ilva Sinkēviča
Projektu koordinatore
Dānijas Kultūras institūts
dki@dki.lv t. 67289994