Kora “Maska” koncerts “Maska. Pērkons. A capella”

Vieta Līgatnes Kultūras nams, Spriņģu iela 4, Līgatne

Datums

12.05.2024

Laiks

17:00

Cena

10€

12.maijā plkst.17.00 Līgatnes Kultūras namā norisināsies kora “Maska” koncerts “Maska.Pērkons. A capella”.

Kormūzika un rokmūzika – šķietami nesavienojamas lietas? Jauktajam korim MASKA ir cits – dārdošs – viedoklis.

Vasarīgu pērkona lietusgāžu sezonai tuvojoties, Babītes Kultūrizglītības centra jauktais koris MASKA diriģenta Jāņa Ozola vadībā klausītājiem sarūpējis īpašu koncertprogrammu, kurā kora balsīs dārdēs leģendārās latviešu rokgrupas “Pērkons” dziesmas. No grupas melanholiskākajām balādēm līdz jaudīgi uzlādētām un līdzi dziedamām dziesmām – latviešu roka un kormūzikas kombinācija var būt patiesi lieliska, un MASKA ir gatava to demonstrēt.

“Pērkona” kompozīcijas koris MASKA izpildīs tam īpaši radītās a cappella aranžijās, kuras sarūpējuši Andris Sējāns, Edgars Linde, Laura Leontjeva, Kristaps Šoriņš, Dace Mangulsone, Jānis Ķirsis un Jānis Ozols. Aranžijas korim tapušas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Koncertprogrammā klausītāji varēs baudīt leģendārus “Pērkona” hitus a cappella izpildījumā, tostarp “Mēs pārtiekam viens no otra”, “Pie baltas lapas”, “Zaļā dziesma”, “Balāde par gulbi, “Slidotava”, “Gandrīz tautasdziesma” un citus.

Kora MASKA diriģents Jānis Ozols kora jaunāko koncertprogrammu raksturo šādi:

“Šīs programmas ideja radās 2023. gada pavasarī, kad iedomājos, ka būtu jauki godināt Latvijas neakadēmiskās mūzikas dižgarus. Mana pirmā izvēle bija grupa “Pērkons” un viņu daiļrade. Šogad janvārī zvanīju Jurim Kulakovam un stāstīju par šo ideju – viņš bija ļoti saviļņots. Uzreiz piedāvāja savas idejas par skaņdarbiem, kurus vajadzētu iekļaut programmā, kā arī teica, ka varbūt uzrakstīs ko jaunu īpaši mūsu korim. Diemžēl pat nenojautu, ka tā būs mana un Jura pēdējā saruna…”

Koncertprogrammas “MASKA. PĒRKONS. A cappella” pirmatskaņojums notiks 3. maijā, Babītes Kultūrizglītības centrā, Piņķos. Ar programmu koris viesosies arī Gulbenē, Līgatnē, Siguldā, Jūrmalā un citviet Latvijā.

Jauktais koris MASKA ieņem nozīmīgu lomu latviešu kormūzikas tradīciju attīstīšanā un popularizēšanā. Kolektīvs dibināts 2000. gadā, tā izveidotājs, diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Jānis Ozols.

MASKAS unikalitāte rodama spējā izpildīt dažādu žanru mūziku – no kormūzikas klasikas līdz pasaulē populāras mūzikas aranžijām. Kora sniegums tiek augstu novērtēts nozīmīgos pasākumos un kormūzikas konkursos Latvijā un pasaulē, tostarp Japānā, Austrālijā, Itālijā, Spānijā, Zviedrijā un citur. 2023. gada oktobrī koris plūcis uzvaras laurus starptautiskā kormūzikas festivālā City of Derry International Choir Festival Ziemeļīrijā, sīvā cīņā pārspējot augsta līmeņa Eiropas korus.