Konference “Arheoloģiskais mantojums mūsdienu pilsētvidē”

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

21.10.2022

Laiks

10:00

Turpinot ikgadējo kultūras mantojuma jautājumiem veltīto konferenču tradīciju, biedrība “ICOMOS Latvija” sadarbībā ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeju 21.oktobrī aicina uz konferenci “Arheoloģiskais mantojums mūsdienu pilsētvidē” Cēsīs, Cēsu Izstāžu namā.

Mūsdienu pilsētās liela daļa infrastruktūras un citu būvdarbu plāni cieši saistīti ar apakšzemes telpas apgūšanu un izmantošanu – piemēram, inženierkomunikāciju, pazemes autostāvvietu izbūve, ēku pārbūves vai pagrabtelpu izbūve. Īstenojot šos attīstības plānus, neizbēgami aktuāli kļūst jautājumi par pilsētu senākās daļas – kultūrslāņa nozīmi, saglabāšanu, izpēti un šo procesu interpretāciju un pieejamību plašākai sabiedrībai.

Konferencē par mūsdienu pilsētvides un arheoloģiskā mantojuma attiecībām runās dažādu jomu speciālisti, daloties ar zināšanām, pieredzi un piemēriem. Apskatāmo tēmu lokā: Livonijas pilsētu kultūras mantojums, ieskats urbānajā arheoloģijā, kaimiņvalstu – Igaunijas un Lietuvas pieredze arheoloģiskā mantojuma pārvaldībā pilsētvidē, Latvijas situācijas analīze, piemēri no Ventspils, Kuldīgas, Grobiņas un Cēsīm, kā arī arhitekta skatījums uz arheoloģiskā mantojuma lomu projektu izstrādes un realizācijas gaitā. Konference noslēgsies ar arheoloģiskā mantojuma pārvaldībā iesaistīto interešu grupu pārstāvju paneļdiskusiju, lai identificētu galvenās problēmas un iezīmētu risinājumus.

Konferenci apmeklēt aicināti pašvaldību pārstāvji, kuru teritorijās atrodas apjomīgi arheoloģiskie pieminekļi – senpilsētas, ar kultūras mantojuma saglabāšanu saistīto institūciju pārstāvji, teritoriju plānotāji, arhitekti, kultūras pieminekļu īpašnieki un visi tie, kas interesējas par arheoloģisko mantojumu un tā saglabāšanu pilsētvidē.

Konferences norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Programma un reģistrācija ŠEIT.