Koncerts DZIESMA, PIETURI LAIKU…

Vieta Dabas saimniecība "Lielkrūzes", "Lielkrūzes", Jaunpiebalgas pagasts, Cēsu novads

Datums

23.07.2022

Laiks

20:00

Cena

25€

Latvisko vērtību cienītāji tiekas 23.jūlijā Jaunpiebalgas pagasta vides saimniecībā “Lielkrūzes”.

Latviskā dzīves ziņa vienos amatniekus, mājražotājus, lauksaimniekus, dabas mīļotājus un, protams, mūziķus, baudot vasaras ziedu smaržu, sauli ūdeņu atspulgos, mūziku Mārča Auziņa ģitāras spēles fantāzijās un Jāņa Lūsēna komponēto latviešu dzeju Kristīnes Zadovskas un Zigfrīda Muktupāvela izpildījumā. Vakara kulminācija – mājas saimnieka Guntara Dolmaņa dziesmu diska prezentācija. Dziesma un dzeja nereti rodas tur, kur ir dabas skaistums. Tā mūzikas un dzimtās vietas iedvesmoti tapuši vārdi un melodijas vairākām Guntara dziesmām, tostarp Jaunpiebalga un Piebaldzēns.

Ierašanās pasākumā no plkst.17.00.

Par pasākuma ieskaņu rūpēsies Aizkraukles kapella “Aizezeres muzikanti”, silto ēdienu piedāvājums no latvju lauku saimnieces Ilzes Briedes, garda grauzdētavas “Tīrs miers” kafija, ainaviskās lauku sētas apskate, “Apbalvojumu klēts” un amatieru fotoizstādes “Logi un durvis” redzējums, kā arī vietējo amatnieku tirdziņš un Piebalgas kūkas.

Plkst.20.00 sāksies vakara koncerts:

  • 1.daļā – Mārcis Auziņš ar savām ģitāras impresijām;
  • 2.daļā – dziedātāji Kristīne Zadovska, Zigfrīds Muktupāvels, komponists Jānis Lūsēns un pavadošie mūziķi.

Nobeigumā mājas saimnieka Guntara Dolmaņa sumināšana apaļajā jubilejā un viņa dziesmu CD prezentācija.

Jaunpiebalgas novads jau gadu desmitiem ir atpazīstams Latvijā un pasaulē ar ļoti īpašu eko saimniecību “Lielkrūzes”. Saimnieku dzīvesveids, cieņpilnā attieksme dabas norisēs un dzimtenes mīlestība ir iedvesmojusi un mācījusi ļoti, ļoti daudzus. Saimnieks Guntars Dolmanis bijis viens no pirmajiem sešiem Latvijas zemniekiem,kura saimniecību sertificēja kā bioloģisku. Laika ritumā, uzkrājot bagātīgas zināšanas, par dabas procesu mijiedarbībām, apsaimniekojot mežus, laukus un ūdeņus. Laba sadarbība vienmēr bijusi ar Latvijas Dabas fondu.

Lielkrūzes vairākkārt bijusi laureātu vidū dažādos konkursos. Saimniecības nozīmi atzinis Latvijas Kultūras fonds. Dolmaņu ģimene ir veiksmīgi realizējusi vairākus SIF projektus, izveidojusi Vides biedrību Krūzes, kas apvieno ar lauku vides jautājumiem saistītus Latvijas iedzīvotājus. Biedrība izvērtē bioloģiskās daudzveidības nozīmi, publiskojot, kādu iespaidu uz to atstāj likumdošanas normas.

Imanta Ziedoņa iedzīvinātajā konkursā “Par sakoptāko sētu Latvijā” ar domubiedriem Ēriku Hānbergu, Aivaru Berķi, Dainu Bruņinieci četru konkursa desmitgades laureātu godā tika celta arī saimniecība Lielkrūzes. Grāmatā „Lauku sēta ir gudra ”A.Berķis 70.lpp. rakstīja: “Ja tagad, pēc 10 gadu braukšanas un vairāk nekā 300 sakoptu sētu aplūkošanas, atkal būtu jāizvēlas vislatviskākā, es bez šaubīšanās nosauktu Cēsu rajona Jaunpiebalgas Lielkrūzes. Šī saimniecība varētu piedalīties visos mūsu 9 konkursos un visos būtu godalgotās vietās.”

Lielkrūžu vērtība ir vēsturiskas lauku sētas veidola saglabāšana, vienlaicīgi uzturot un vairojot meža un dabas vērtības lauksaimnieciskas ražošanas procesā.

Dokumentālas liecības apstiprina, ka Lielkrūzes ir piemērs ne tikai vietējā līmenī, bet Latvijas un visas Eiropas zaļā kursa attīstības nodrošināšanā.