Keramiķes Daces Grīnbergas darbu izstādes “Starplaiks” atklāšana

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

17.11.2022

Laiks

16:00

Valsts svētku priekšvakarā 17.novembrī plkst.16.00 Cēsu Izstāžu namā tiks atklāta keramiķes Daces Grīnbergas darbu izstāde “Starplaiks”, kurā būs skatāmi ažūra tehnikā darināti trauki un skulptūras.

Kā pati māksliniece saka: “Tas ir laika sprīdis starp diviem laikposmiem, laika sprīžiem. Laiks no kādas darbības norises līdz citai darbībai. Starplaiks ir brīdis, kad jāatrod laiks, lai taptu SĒŅU LAIKS, ČŪSKU LAIKS, laiks SPĒLEI, spēlei ar materiālu, faktūrām, glazūrām un dažādiem keramikas apdedzināšanas veidiem. Laiks, kad sajust keramisko materiālu kā dzīvu organismu un censties to nesabojāt ar savu roku pieskārienu. Laiks, kad pabūt pie jūras, mežā, pļavā, upmalā, būt kopā ar cilvēkiem un lietām, kas spēj iedvesmot jauniem darbiem”.

Māksliniece Dace Grīnberga – liepājniece mūža garumā. Beigusi Liepājas lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu, LMA lietišķi dekoratīvās mākslas nodaļu, RPIVA ieguvusi maģistra grādu skolvadībā. LMS un LKA biedre.

Strādājusi Liepājas mākslas un dizaina vidusskolā Keramikas nodaļā par pasniedzēju, kompozīcijas un amata mācības metodiskās komisijas vadītāju, Keramikas nodaļas vadītāju.

Pašreiz projektu ietvaros vada radošās darbnīcas dažāda vecuma bērniem un bērniem ar īpašām vajadzībām.

Ar saviem darbiem piedalījusies vietējās un starptautiskās keramikas izstādēs, kā arī starptautiskos mākslas pedagogu un keramiķu simpozijos. Darbi eksponēti izstādēs Latvijā, ārzemēs, un atrodas privātkolekcijās.

Mākslinieces radošajā darbībā iezīmējas vairāki periodi un tēmas. Sākumā – Latvijas podniecības tradīcijās veidota keramika, bet šodien tie ir autortehnikā darināti ažūri trauki un keramikas skulptūras. Māksliniece ir izkopusi savu īpašo tehniku. Akmensmasa Daces rokās iegūst dažādas faktūras un pārvēršas greznās mežģīnēs. Mākslinieces autortehnika savienojumā ar zināšanām tehnoloģijā un ilggadēju pieredzi keramikā, nodrošina darbiem augstu profesionālo līmeni. Katrā darbā ir vērojama proporcijas, formas un faktūras saskaņa, kā arī materiāla saspēle ar delikāto glazējumu un vieglu zeltītu mirdzumu, kas katru izstādē apskatāmo darbu padara īpašu.

Izstāde “Starplaiks” Cēsu Izstāžu namā būs skatāma līdz 18.decembrim.