Kartupeļpalma Cēsīs: Grēcīgie Partizāni & Helēna

Vieta Mākslas telpa Mala, Lenču iela 11, Cēsis

Datums

12.08.2023

Laiks

19:00

Sestdien, 12.augustā, Cēsīs, Mākslas telpā MALA, Lenču ielā 11, no plkst.19.00 notiks mūzikas žurnālista, grāmatas Rokupācija autora un Radio NABA raidījuma Zibens Pa Dibenu vadītāja Ulda Rudaka kūrētais ceļojošais festivāls Kartupeļpalma, kas piedāvā unikālus dažādu žanru māksliniekus, kuriem līdzīgu nav nekur citur pasaulē. Pagājušogad tas pirmoreiz piestāja arī Cēsīs ar Jura Simanoviča un Keitijas Bārbales koncertiem. Šogad šo tradīciju turpinām ar izciliem divu dažādu paaudžu māksliniekiem, kurus vieno akustisks skanējums un panciski brīvs piegājiens it visam, ko viņi dara.

Helēna Kozlova kļuva pazīstama deviņdesmitajo gadu vidū kā gotiskā roka grupas Skumju Akmeņi dziedātāja ar plašu balss diapazonu, pateicoties kuram, viņai bija pa spēkam arī ļoti zemas notis un pat metālistiem raksturīgais growl. Turpmākajos gados Helēna uzstājusies ar savu grupu Levīti un akustiski kā solomāksliniece, katru no saviem priekšnesumiem pārvēršot par asprātīgiem un aizraujošiem stendapiem.

https://www.youtube.com/watch?v=Xu_6lsTja4E
https://underbedstorage.bandcamp.com/album/saule-tunel

Grēcīgie Partizāni ir folkpanka grupa, kas izpilda oriģināldziesmas par anarhiju un brīvību, mīlestību un nodevību, šausmām un bailēm. 2021. gada rudenī izdeva albumu “Noziegums un Gods”, bet pašlaik strādā pie konceptalbuma aizkapa tematikās, akcentējot daudzbalsību un biezāku instrumentāciju. Grupas pamatsastāvu veido ģitāra, veļas dēlis, vijole un bandžo, ar kuriem šogad devās velo tūrē pa Kurzemi, spēlējot uz ielām, klubos un festivālos. Būs Eiropas tautas mūzika, melanholiski valši, netīrs bleķis un ķecerīgs pankroks.

https://www.youtube.com/watch?v=Xu_7p62Hmkg
https://pukis.bandcamp.com/album/noziegums-un-gods

Pēc koncertiem Uldis Rudaks uzspēlēs balli ar platēm no savas lielās ierakstu kolekcijas, kur ir gan daudz labas mūzikas, ko vienkārši paklausīties, gan arī tādas, kas neļauj mierā nosēdēt un liek mestos dejās.

Pasākumu finansiāli atbalsta Cēsu novada pašvaldība.