JAZZ LOUNGE ar Carsten Dahl trio

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

27.05.2022

Laiks

19:00

Cena

20€

Koncertzāles Jazz Lounge koncertu sērijā viesosies trio, kuru veido starptautiski atzīti džeza mūziķi – Kārstens Dāls (Carsten Dahl) no Dānijas, Ole Mortens Vāgans (Ole Morten Vågan) no Norvēģijas un Ivars Arutjunjans no Latvijas.

Koncerta programmā apvienotas ritmiskās un harmoniskās noskaņas, ko iedvesmojusi 20.gadsimta afro-amerikāņu mūzika, un impresionistiskas pašu mūziķu sajūtas konkrētajā brīdī un vietā, tādejādi padarot šo koncertu par unikālu un vienreizēju džeza pieredzi. Trio atskaņos mūziku no The Great American Songbook un plaši zināmus džeza mūzikas standartus, kā arī brīvas improvizācijas.

Lai gan programma ir daudzšķautņaina, trio meistarīgo improvizatoru izpildījums, dinamiskā  saspēle un savstarpējā izjūta klausītājiem ļaus baudīt iekšējā gara ceļojumu – brīvu un vieglu.

Kārstens Dāls mūsdienās tiek uzskatīts par vienu no inovatīvākajiem un aizrautīgākajiem mūziķiem-improviztoriem. Šķiet, viņa talants ir neizsmeļams. Brīvu izmantojot džeza tradīcijas un apvienojot tās ar pārsteidzošu oriģinalitāti un vēstījumu, viņš komponē arī orķestra darbus un darbojas kā multiinstrumentālists paša veidotos iestudējumos. Dāls ir piedalījies vairāk nekā 300 ierakstu tapšanā, ieguvis neskaitāmas balvas, kā arī saņēmis plašu kritiķu atzinību visā pasaulē.

Ole Mortens Vāgans ir norvēģu džeza mūziķis, basa spēlētājs. Viņš zināms kā vairāku atzītu ierakstu dalībnieks un Trondheim Jazz Orchestra vadītājs. Sadarbojies ar ietekmīgākajiem pasaules džeza mūziķiem un komponistiem. Vāgans ir grupas Motif dalībnieks.

Ivars Arutjunjans savu bungu skanējumu un muzikālo pieredzi guvis studējot Kopenhāgenā, Berlīnē un Parīzē. Viņš uzstājies daudzās valstīs, spēlējot kopā ar Seamus Blake, Greg Osby, Jerry Bergonzi, Logan Richardson un citiem starptautiski zināmiem mūziķiem.

Biļete uz koncertu ir derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase, ID apliecīvai vai auto vadītāja apliecība). Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

Visu koncerta laiku, kā arī pirms un pēc tā, apmeklētājiem obligāti jāvalkā mutes un deguna aizsegs. Noteikumu neievērošanas gadījumā, tiks izteikts aicinājums atstāt zāli.

Pasākuma rīkotājs Koncertzāle "Cēsis"