JAZZ LOUNGE

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

27.05.2022

Laiks

19:00

Cena

20€

Koncertzāles Jazz Lounge koncertu sērijā gaidījām trio, kuru veido starptautiski atzīti džeza mūziķi – Kārstens Dāls (Carsten Dahl) no Dānijas, Ole Mortens Vāgans (Ole Morten Vågan) no Norvēģijas un Ivars Arutjunjans no Latvijas.

Diemžēl, Karstena Dāla slimības dēļ, Cēsīs kopā ar Ivaru un Oli uz skatuves kāps cits pianists – lieliskais igauņu džeza virtuozs Kristjans Randalu, kura sniegums ansambļus papildina ar dzirkstošu virtuozitāti un ritma intensitāti.

Koncerta programma paliek nemainīga un tajā apvienotas ritmiskās un harmoniskās noskaņas, ko iedvesmojusi 20. gadsimta afro-amerikāņu mūzika, un impresionistiskas pašu mūziķu sajūtas konkrētajā brīdī un vietā, tādejādi padarot šo koncertu par unikālu un vienreizēju džeza pieredzi. Trio atskaņos mūziku no The Great American Songbook un plaši zināmus džeza mūzikas standartus, kā arī brīvas improvizācijas.

Lai gan programma ir daudzšķautņaina, trio meistarīgo improvizatoru izpildījums, dinamiskā  saspēle un savstarpējā izjūta klausītājiem ļaus baudīt iekšējā gara ceļojumu – brīvu un vieglu.

Kristjans Randalu pieder pie savas paaudzes pieprasītākajiem pianistiem gan improvizāciju pilnajā džeza pasaulē, gan akadēmiskajā mūzikā. Radot pats savu orģinālmūziku, Randalu kļuvis pazīstams pasaules slavenākajos džeza festivālos, kā arī sadarbojies ar dažādu paaudžu mūziķiem sākot no Trigve Seima līdz saksofonistam Deividam Lībmanam. Vienlaikus viņš tiek uzskatīts par plaša spektra laikmetīgās un klasiskās mūzikas interpretu, kas uzstājas kopā ar pasaules ievērojamākajiem orķestriem un diriģentiem.

Ole Mortens Vāgans ir norvēģu džeza mūziķis, basa spēlētājs. Viņš zināms kā vairāku atzītu ierakstu dalībnieks un Trondheim Jazz Orchestra vadītājs. Sadarbojies ar ietekmīgākajiem pasaules džeza mūziķiem un komponistiem. Vāgans ir grupas Motif dalībnieks.

Ivars Arutjunjans savu bungu skanējumu un muzikālo pieredzi guvis studējot Kopenhāgenā, Berlīnē un Parīzē. Viņš uzstājies daudzās valstīs, spēlējot kopā ar Seamus Blake, Greg Osby, Jerry Bergonzi, Logan Richardson un citiem starptautiski zināmiem mūziķiem.

*Gadījumā, ja pianista maiņa ietekmē lēmumu apmeklēt pasākumu, iepriekš iegādātās biļetes ir iespējams atgriezt Biļešu Paradīzes kasēs vai rakstot uz info@bilesuparadize.lv.

Pasākuma rīkotājs Koncertzāle "Cēsis"