Jauniešu koris Kamēr… Jauna gaisma

Vieta Cēsu Svētā Jāņa baznīca, Lielā Skola iela 8, Cēsis

Datums

29.04.2023

Laiks

18:00

Cena

13€

Koncertsērijas “Jauna gaisma” iecere jauniešu kora “Kamēr…” mākslinieciskajam vadītājam un galvenajam diriģentam Jurģim Cābulim radusies, iedvesmojoties no Ērika Vitekra (Eric Whitacre) skaņdarba “Lux Nova”.
Gaisma ir pārpasaulīgs simbols – tā sevī apvieno patiesas vērtības, kas nepieciešamas šodienas laiktelpā – miers, uzticēšanās, atpestīšana un apziņa. Gaisma mūsdienu pasaules jaunajās reālijās vairs nav pašsaprotama, cilvēkiem kara apstākļos slēpjoties tumšās, baisās vietās, bet, kas ir paradoksāli – lai saglabātu savu dzīvību, cerību gaismai nākotnē.
Tiem, kam ir dota iespēja veidot gaismu, tā ir jāstiprina, jāgodā un jānes citiem, kuri pēc tās alkst. Šis laiks pasaules laiktelpā ir ļoti sadrumstalots, tajā nav, kur pieķerties. Vienlaikus – šis ir jaunu vērtību laikmets. Vērtības ir mūsu katra izvēle. Bērna vērtību pasaule vienmēr ir bezvainīga un skaisti naiva. Mēs esam atbildīgi par šo jauno gaismu un tās mērojamo ceļu.
Koncertcikla “Jauna gaisma” koncepcija ir veidota, balstoties uz cilvēka iekšējās pasaules mijām: pārdzīvojums – aizrautība; neziņa – pašapziņa. Šo gaismu koris “Kamēr…” ir iecerējis nest pavasara atmodas un cerību laikā, uzrunājot trīs Latvijas cilvēkiem mīļas dažādu mūsu Dzimtenes reģionu baznīcas, kurās ļoti dīvainā kārtā kolektīvs pēdējo 10 gadu laikā nav koncertējis – Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Cēsu Sv. Jāņa baznīcā un Rīgas Lutera (Torņakalna) baznīcā.
Diriģents: Jurģis Cābulis