Izstādes “Re-Misija Vol II” atklāšana

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

14.04.2023

Laiks

17:00

Cena

Bez maksas

Mākslas dienu ietvaros 14. aprīlī plkst. 17:00 Cēsu izstāžu namā tiks atklāta mākslas izstāde “Re-Misija Vol II”. Izstādē aplūkojami mākslas darbi, kas tapuši pēdējo sešu gadu laikā kopš satikšanos mākslā pēc vairāk kā 30 gadiem svinēja desmit mākslinieki Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas absolventi un viņu pasniedzēji kopīgā izstādē Re-misija Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā 2017. gadā. Izstāde Re-Misija Vol II ir gluži kā nākamā lapa mākslinieku grupas atmiņu kladē vērienīgas mūsdienu mākslas izstādes formātā.

Vidusskolas draudzības, mūzas meklējumi, izzīmēti zīmuļi un nogleznotas otas, sajūta, ka pasaule ir vaļā un viss ir iespējams, vienoja šos jaunos māksliniekus 1991. gadā absolvējot mākslas skolu. Tik dažādi un līdzīgi toreiz un tik atšķirīgi un vienojoši radošos meklējumos šodien. Viņus vieno māksla.

Izstādes Re-misija Vol II darbi atklāj katra mākslinieka skatījumu un dzīves pieredzi attēlos, instalācijās, skaņas mākslas objektos un video darbos ar atšķirīgu vides uzslāņojumu un vēlmi paust savu nostāju pret notikumiem personīgajā dzīvē, Latvijā un pasaulē šodien. Izstāde runā par to, ka pārmaiņas un izaugsme ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, un ka mākslas valoda ir spēcīgākais vienojošais spēks šodien, kad sabrūk struktūras un viss, kas iepriekš šķita tik stabils un mūžīgs.

 

Izstāde Re-Misija Vol II sniedz emocionāli bagātu pieredzi tās dažādībā. “Tādi mēs esam. Ejam tālāk. Nekas nav noslēdzies, viss vēl tikai priekšā”, tā par sevi saka Re-Misija grupas mākslinieki.

Izstāde Re-Misija Vol II būs apskatāma no 14. aprīļa līdz 14. maijam.

Aicinām uz izstādes atklāšanu 14. aprīlī plkst. 17:00 Cēsu izstāžu namā Pils laukumā 3, Cēsīs.

Izstādē piedalās: Vilnis Bulavs, Mikus Čavarts, Ilze Egle, Dmitrijs Frolovs, Agija Jansone, Agnese Kurzemniece, Ilze Makstniece, Viktorija Matisone, Gita Šmite, Juta Treija, Signe Vanadziņa, Ēstere Zemīte, Rolands Gross un Ivars Andris Vijups