Ineses Ezertēvas keramikas izstāde “Gadalaiki”

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

22.02.2024 - 07.04.2024

No 22.februāra līdz 7.aprīlim ikviens aicināts uz Cēsu Vēstures un Mākslas muzeju, lai apskatītu Ineses Ezertēvas keramikas izstādi “Gadalaiki”.

Ineses Ezertēvas personālizstādes tēma ir Daba un tās mūžīgā mainība. Izstāde vēsta par mākslinieces galveno iedvesmas avotu – Latviju, tās mainīgo, skaisto un neatkārtojamo dabu, kas ir pilna dzīvības un skaistuma. Izstādes darbos māksliniece ar savu rokrakstu, skatījumu un mīļumu atklāj naratīvus par četriem gadalaikiem, un nerimstošo mainību tajos. Mākslas darbu formās un krāsās daudzveidīgā kompozīcija veido vienotu ainavu, kur katram priekšmetam ir sava nozīme un vieta.

Šī izstāde ir daļēji retrospektīvs stāsts, kas skatītājiem piedāvā iespēju aplūkot gan agrāk veidotus, gan arī pēdējā laikā tapušus darbus. Viņas iespaidi un pārdomas par Latvijas dabas gadalaikiem ne tikai saglabājas atmiņā, bet arī tiek pārnesti keramikā un porcelānā.

Mākslinieces radošajā darbībā iezīmējas vairāki posmi un tēmas. Sākumā – Latvijas podniecības tradīcijās veidota keramika, bet šodien tie ir mūsdienīgi autortehnikā darināti trauki un skulptūras. Darbos ir skaidri saskatāma izkopta sava īpašā tehnika. Ineses rokās akmens masa ir kā dzīvs organisms, kas iegūst dažādas faktūras, kuru trauslumu ir jācenšas nesabojāt pat ar roku pieskārienu. Individuālā autortehnika, savienojumā ar zināšanām tehnoloģijā un ilggadēju pieredzi keramikā, nodrošina darbiem augstu profesionālo līmeni. Katrā darbā ir vērojama proporcijas, formas un faktūras saskaņa, kā arī materiālu saspēle ar delikāto glazējumu, un vieglu glazūras mirdzumu, kas katru darbu padara īpašu.

Izstāde skatāma līdz 7. aprīlim.

Ar mākslinieci varēs tikties izstādes GADALAIKI atklāšanas pasākumā 2024. gada 22. februārī plkst. 16.00 Cēsu Izstāžu namā.