Horeogrāfes un dejotājas Ievas Kemleres jubilejas koncerts “Pieskārieni”. Deja.Kustība.Mūzika.

Vieta Augstā kalna estrāde, Dzērbene, Dzērbenes pagasts, Cēsu novads

Datums

08.06.2024

Laiks

18:00

Cena

20€

8.jūnijā plkst.18.00 Dzērbenes Augstā kalna estrādē, sadarbībā ar dziedātāju Daumantu Kalniņu, mūziķiem un dejotājiem, norisināsies estrādes mākslinieces, horeogrāfes un dejotājas Ievas Kemleres četrdesmit gadu jubilejas koncerts, aicinot apmeklētājus ieskatīties mākslinieces daiļrades nelielā retrospekcijā. Par godu jubilejai koncerts iecerēts mākslinieces dzimtajā pusē Dzērbenē (Dzērbenes pag., Cēsu nov.), kur izdejoti pirmie deju soļi, un iestudētas pirmās horeogrāfijas.

Kā košs Dzimšanas dienas ziedu pušķis, kurā katra puķe ar savu temperamentu, krāsu un formu, koncerta programmā iecerēti Ievas spilgtākie estrādes žanra darbi, kas raksturo mākslinieces radošo dzīvi un šī brīža plaukumu. Koncertā varēs baudīt mākslinieces radītas oriģinālhoreogrāfijas ar dažādu stilu un ekspresijas elementiem no dejām – džezs, latino, tango, valsis, flamenko, modernais balets, laikmetīgā deja utt., gan pie latviešu, gan ārzemju autoru mūzikas, kuru izpildīs dziedātājs Daumants Kalniņš, mūziķi – Romāns Vendiņš, Kaspars Kurdeko, Toms Poišs, Rihards Goba, dejotāji – Kārlis Kemlers, Zane Stūre, Rolands Šteinbergs, Mārtiņš Kagainis un, protams, pati gaviļniece Ieva Kemlere.

Ieva Kemlere daudziem Latvijā ir zināma kā TV3 šova “Dejo ar zvaigzni” dalībniece un 3.sezonas uzvarētāja kopā ar deju partneri – aktieri Aināru Ančevski. Savukārt mazāk zināms, ka Ieva estrādes žanrā kā horeogrāfe un dejotāja darbojas teju jau 20 gadus, jo bieži vien horeogrāfs paliek aizskatuvē nepamanīts. Ir bijuši daudzi muzikāli iestudējumi, kuros Ieva sadarbojusies ar Latvijā zināmiem skatuves māksliniekiem, tostarp arī ar dziedātāju Daumantu Kalniņu, mūziķiem un dejotājiem, kuri piedalīsies šajā koncertā. Ilgstošas sadarbības rezultātā māksliniekiem ir izveidojies kopīgs repertuārs, no kura spilgtākie darbi tiks izdziedāti, izspēlēti un izdejoti jubilejas koncertā. Par godu svinībām tiks radīts jauns mākslas kopdarbs pie I.Kalniņa dziesmas I.Ziedoņa vārdiem “Mūžu mūžos būs dziesma” sadarbībā ar Daumantu Kalniņu. Jaundarba horeogrāfija tiks veidota modernā baleta un laikmetīgās dejas stilistikā, un to izdejos pati jubilāre Ieva Kemlere.

Koncerts būs divās daļās. Pirmajā daļā varēs baudīt latviešu komponistu (R.Pauls, I.Kalniņš) mūziku latviešu dzejnieku vārdiem (I.Ziedonis. E.Veidenbaums, M.Čaklais, J.Peters u.c.), bet otrajā ārzemju autoru darbus (Frenka Sinatras dziedātās dziesmas, džeza standartus, dziesmas no ārzemju filmām un mūzikliem). Jāpiebilst, ka pirmajā daļā atskanēs arī D.Kalniņa kompozīcija, kas tikusi sarakstīta Dzērbenē.

Ieva ir dzimusi Cēsīs un jau kopš dzimšanas dzīvojusi Dzērbenē. Lai gan skolas gaitas, vēlāk studijas, kā arī profesionālā darba gaitas vairāk tikušas pavadītas Rīgā, tomēr Dzērbene ir vienmēr bijusi kā dvēseles veldzējuma saliņa, uz kuras atgūties un attīrīties, kur smelties iedvesmu saviem darbiem. “Dzērbene ir manas mājas. Kā kokam saknes, tā man šī skaistā, mīļā vieta. Tā ir vieta, kur joprojām dzīvo mana mamma, kur apglabāts mans tētis, kur dzīvo cilvēki, kuri mani atceras kā mazu meiteni ar

sapni par dejotāju. Tieši Dzērbenē es mācījos savus pirmos deju soļus un pati organizēju koncertu savā mazajā mūsu ģimenes mājas istabiņā ar četriem skatītājiem, vēl nezinot, kas mani sagaida. Un joprojām šajā mājā tiek radīti jauni mākslas darbi, tikai nu jau rādīti plašākai auditorijai. Man būs neizsakāms prieks un saviļņojums dejot savā dzimtajā vietā” (I.Kemlere).

Ieva ir pētījusi dejas mākslu no cita rakursa, mēģinot nojaukt uzliktos dejas standartus un rāmjus, tā, ļaujot tai brīvi plūst, un, stāstīt savu stāstu. Tomēr pāri visam, māksliniecei visvairāk patīk veidot horeogrāfijas pāru dejām jeb duetiem, kur spēcīgi savienojas vīrišķā un sievišķā enerģija, kas ir īpaši saistoša arī skatītājiem. Ne velti lielākā daļa pasaules mākslas darbu ir par mīlestību, par vīrieti un sievieti, par attiecībām, par dzīvības turpinājumu. To arī baudīsim koncertā “Pieskārieni”.

 

Dalībnieki:

Mūziķi – Daumants Kalniņš (balss), Romāns Vendiņš (klavieres), Rihards Goba (ģitāra), Toms Poišs (basģitāra), Kaspars Kurdeko (sitaminstrumenti).

Dejotāji – Ieva Kemlere, Rolands Šteinbergs, Zane Stūre, Kārlis Kemlers, Mārtiņš Kagainis.

 

Radošā komanda: Mākslinieciskā vadītāja – Ieva Kemlere; režisors/konsultants – Valdis Pavlovskis; gaismu mākslinieks – Egils Kupčs; kostīmu mākslinieces – Ieva Kemlere un Zane Stūre; plakāta dizainers – Marks Frīdbergs; fotogrāfe – Agneta Jonele; producente – Ina Ločmele.

Biļetes uz Ievas Kemleres jubilejas koncertu pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un tiešsaistē, kā arī uz vietas pasākuma dienā.