Grupas “DUCELE” jubilejas koncerts Vecpiebalgas Kultūras namā

Vieta Vecpiebalgas Kultūras nams,

Datums

04.03.2023

Laiks

17:00

Cena

12€ - 18€

Grupa “Ducele” 4.martā plkst.17.00 Vecpiebalgas Kultūras namā aicina uz grupas jubilejas koncertu.

Koncerta pirmajā daļā dzirdēsiet latviešu trimdas mūziķu grupas “Trīs no pārdaugavas” dziesmas jaunās skaņās, kas priecēja vai satrauca trimdas latviešus 20.gadsimta 70. un 80.gados. Dziesmu teksti, muzikālais materiāls un “Duceles” vīru dziesmu pieteikumi ir īpaši aktuāli un nozīmīgi pašreizējo ģeopolitisko norišu kontekstā Latvijā un ārpus tās robežām.

Koncerta otrajā daļā būs klausāms “Duceles” dimanta un zelta dziesmu apkopojums – “Kad Tie Zēni prūšos Gāja”, “Kungi Mani Karā Sūta”, “Šitā Zēni Dzīvodami”, ”Meitiņas dziedāja”, ”Jezups”, u.c. dziesmas no grupas pirmajiem diviem mūzikas albumiem “Tā Viš I`” un “Tā Viš I 2”.

Pop, folk, hipster, svinger roka ekoloģiskās mūzikas orķestrī “Ducele” muzicē Andris Alviķis, Arnis Veisbārdis, Artūrs Uškāns un Mārcis Kalniņš.

“Mēs visi zinām Čikāgas piecīšus, bet mums ir piemirsušās dažas citas latviešu trimdas grupas, kuras ir uzturējušas mūsu tautas netkarības garu Latvijas okupācijas laikā. Kopā ar grupas Ducele dalībniekiem nolēmām, ka nepelnīti aizmirsti ir Trīs no Pārdaugavas, kuru dziesmas izmantojām veidojot savu jauno programmu. Grupas līderim Vilnim Baumanim piemītošā smalkā pašironija ir lieliska latviešu tautas rakstura īpašība, kuru cauri gadsimtiem visvisādi no mums ir centušies iznīdēt dažādi kungu kungi un iekarotāji! Vilnim to ir izdevies iznest cauri visai savai radošajai dzīvei.”: grupa Ducele.

Biļešu cena: 12 – 18 EUR. Biļetes var iegādāties Vecpiebalgas Kultūras namā, zvanot pa tālruni 26493591 vai internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/124163.