Gleznu izstāde “Aizmidzis dārzs”

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

07.06.2024 - 07.07.2024

Cēsu Izstāžu namā no 7.jūnija līdz 7.jūlijam būs apskatāma gleznu izstāde “Aizmidzis dārzs”, kurā izstādīti gleznotājas Annas Baklānes (1982) un viņas vecāku, gleznotāju Jura Baklāna (1947–1989) un Vijas Maldupes (1947–1996) darbi.

Izstādi veido divas daļas, kuru vienojošais faktors ir gan visu trīs gleznotāju radniecība, gan arī mākslinieciskie saskares punkti. Pirmajā daļā iekļautas izcilo gleznotāju Jura Baklāna un Vijas Maldupes gleznas, kas tapušas sākot no 20.gadsimta 70.gadiem, kā arī iepriekš nekad nepubliskotas skices. Skices, pēc Annas Baklānes vārdiem, “ir mākslinieka intīmākā un neapzinātākā daiļrades daļa. Skicēs atklājas tas, kā mākslinieks domā par ideju. Turklāt bieži šī ideja skicē ir daudz precīzāk atrisināta un spilgtāk atklājas, nekā gala darbā.”. Otrajā daļā iekļauti Annas Baklānes mūsdienās tapušie darbi, kuros dominē viņas unikālajā mākslinieciskajā rokrakstā radītie portreti, dzīvnieku portreti, klusās dabas un laikmeta liecības kontekstā ar šī perioda sarežģītajiem notikumiem pasaulē.

Mākslas vēsturniece Ingrīda Burāne par izstādi “Aizmidzis dārzs” saka: “Šī ir izstāde un darbi, kuri aizkustina ar patiesīgumu, dziļu profesionalitātes izpratni un pārdzīvojuma klātesamību. Tehnikai, materiālam, paņēmienam ir pakārtota nozīme. Galvenais ir mīlestības un godīguma cildinājums. Šajā pretrunīgajā, sarežģītajā un nežēlīgajā laikā katram no mums, skatītājiem, tā ir liela balva.”

Izstāde “Aizmidzis dārzs” tiks atklāta 7.jūnijā plkst. 18.00 Cēsu Izstāžu namā (Cēsis, Pils laukums 3). Tā būs apskatāma līdz 7.jūlijam katru dienu plkst. 10.00–18.00.