Ģitāristi Rihards Lībietis & Gints Smukais

Vieta Radošais kvartāls "Zeit", Gaujas iela 4, Līgatne

Datums

23.04.2022

Laiks

18:00

Cena

25€

23.aprīlī plkst.18.00 Zeit Lielajā zālē Līgatnē.

Ģitāristi Rihards Lībietis un Gints Smukais.

Virtuozie ģitāristi ir radījuši jaunu programmu, kurā izskan gan abu mūziķu autormūzika no līdz šim izdotajiem albumiem un ne tikai, gan atsevišķas pērles no pasaulē zināmu mākslinieku daiļrades jaunos un neierastos aranžējumos.

Koncertā būs iespēja dzirdēt meistarīgo skaņražu dvēselisko, laikmetu raksturojošo un iedvesmojošo oriģinālmūziku, kā arī pārsteidzošas ģitārspēles tehnikas abu mūziķu sniegumā.

Video: https://youtu.be/SrCgM-Fq8BQ

Rihards Lībietis ir mūziķis un mūzikas autors, kurš regulāri uzstājas un sadarbojas ar dažādiem latviešu māksliniekiem un grupām (Linda Leen, Raimonds Tiguls, “Pacific K”, “The Originals” u.c.), ir kvinteta “Rihards Lībietis Orchestra” izveidotājs, izpildītās mūzikas autors, kā arī producents un izdevējs visiem grupas albumiem. Jaunākais albums “Willful Blindness” nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons 2022” kategorijā “Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums”. Izdoti arī divi Riharda oriģinālmūzikas solo albumi – “Līnijas un Miniatūras” (2021) un “RL Elektronix” (2015). Rihards Lībietis komponē mūziku arī teātra izrādēm, laikmetīgās dejas uzvedumiem, īsfilmām un citiem notikumiem, tostarp festivālam “Liepājas Mākslas forums” radītajām horeogrāfes un režisores Kristīnes Brīniņas izrādēm “Izdzīvot bērnus” (2021) un izrādei-pastaigai “Upe” (2020), kas iekļauta Liepājas teātra repertuārā, kā arī “Bannija Manro nāve” (2017) un “Izraidītie” (2014) Dailes teātrī u.c.

Gints Smukais – ģitārists, kurš vairāk kā 12 gadu garumā izkopis ģitārspēles prasmi, padziļināti izzinot un apgūstot kompozīciju un ģitārspēli perkusiju pirkstu stilā. Ieguvis apbalvojumus prestižos starptautiskos ģitārspēles konkursos ASV un Kanādā. Regulāri uzstājas koncertos gan kā solo mākslinieks, izpildot paša komponētus skaņdarbus, gan sadarbojoties ar Latvijā zināmiem mūziķiem un apvienībām, kuru vidū ir Jānis Aišpurs (“The Sound Poets”), Jānis Stībelis, “Musiqq”, Miks Dukurs, Annija Putniņa, “Latvian Voices”, Kristīne Prauliņa, Olga Rajecka, Jānis Ozols ar kori “Maska” u.c. 2018. gadā publicētais Ginta oriģinālmūzikas albums “Flourish” tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” kategorijā “2018. gada debija”.

Ieeja 25 eur / sagaidošais dzēriens un jauki pavadīts laiks pie galdiņiem/
Biļetes: bilesuparadize.lv, zeit.lv/veikals, Zeit Cafe kase. Gaujas 4, Līgatne.

Ieeja ar Covid-19 sertifikātu.

Uz tikšanos!

Pasākuma vietne zeit.lv/
Pasākuma rīkotājs www.zeit.lv