GIDONS KRĒMERS UN KREMERATA BALTICA. Viva la musica!

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

13.06.2020

Laiks

19:00

Pēc trīs mēnešu pārtraukuma ar pirmajiem teju 100 klausītājiem zālē Cēsīs notiks pirmais dzīvais akustiskais koncerts!

Koncertzālē “Cēsis” ik gadu jūnijā viesojas pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera dibinātais orķestris Kremerata Baltica, un, neskatoties ne uz ko, arī šovasar tradīcija var turpināties – šķērsojot robežas tiešā un pārnestā nozīmē uz lielās skatuves tiksies Kremerata Baltica Lietuvas un Latvijas kameransambļi ar solistiem – vijolnieku Gidonu Krēmeru, pianistu Georgiju Osokinu, soprānu Guntu Gelgoti un klarnetistu Andriusu Žiūru.

Kamerorķestra Kremerata Baltica devīze ir “Searching for music – meklējot mūziku …”., un radošie meklējumi netika pārtraukti arī ilgstošās sociālās distancēšanās laikā. Orķestra solisti – Giedre Dirvanauskaite, Kristaps Pētersons, Alīna Vižine un Zane Kalniņa, ir strādājuši pie solo un kamermūzikas programmām, un, izmantojot pirmo iespēju visiem atkal sanākt kopā, Kremerata Baltica ar prieku dāvā savus ražīgā darba augļus klausītājiem.

Viena no koncertdaļām veidota mēģinājumos Lietuvā, apvienojoties orķestra solistu lietuviešu grupai un soprānam, Lielās mūzikas balvas laureātei, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā savulaik studējušajai Guntai Gelgotei un klarnetistam Andriusam Žiūram. Savukārt, Kremerata Baltica latviešu mūziķiem strādājot Latvijā, radīta programma kopsadarbībā ar pianistu Georgiju Osokinu.

Gaidāmajam koncertam “Viva la musica!” (Lai dzīvo mūzika!) izvēlēti skaņdarbi, kas ikvienam klausītājam ļaus sajust patieso mūzikas spēku. Dzirdēsim “Vasaru” no Antonio Vivaldi cikla “Gadalaiki” Maksa Rihtera skatījumā, Pētera Vaska “Klusuma augli” Georgija Osokina aranžijā un Filipa Glāsa 3. simfoniju stīgu sekstetam. Pāri visam – opuss “Cik lēns vējš” – skumjš vēstījums ar Emīlijas Dikinsones dzeju, kas ietērpta Argentīnas komponista Osvaldo Golihova mūzikā.

Piedalās:

Gidons Krēmers, vijole

Georgijs Osokins, klavieres

Guta Gelgote, soprāns

Andrius Žiūrs, klarnete

Orķestra Kremerata Baltica Lietuvas un Latvijas kameransambļi

Apmeklētāju ievērībai!

Zālē sēdvietas ir izvietotas atbilstoši noteiktajiem drošības pasākumiem un ievērojot distanci. Apmeklētājiem no vienas mājsaimniecības būs iespējas apsēsties blakus, ievērojot noteikto attālumu no blakussēdošajiem klausītājiem.

Gan koncertzāles telpās, gan ārpus tām apmeklētājiem jāizvairās no drūzmēšanās un obligāti jāievēro savstarpēja divu metru distance. Izņēmums ir vienas mājsaimniecības iemītnieki.

Koncertzāles “Cēsis” telpās tiks nodrošināta divu metru distances ievērošana starp apmeklētājiem,  norises vietas darbiniekiem un pasākuma apkalpojošo personālu.

Koncerta norises vietā tiks nodrošināta brīva pieeja roku dezinfekcijas līdzekļiem.

Aicinām  apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt pasākumu, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. 

Koncerts notiek ar Valsts Kultūrkapitāla Fonda atbalstu.