FREIBERGS, ĀZERS UN SINFONIETTA RĪGA. Rezidences atklāšanas koncerts

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

10.02.2024

Laiks

19:00

Cena

18€ - 28€

Guntars FREIBERGS, sitaminstrumenti

Juris ĀZERS, sitaminstrumenti

Kamerorķestris Sinfonietta Rīga

Programmā:

J. S. Bahs Koncerts klavesīnam re minorā (pārlikums divām marimbām)

G. Ligeti Concert Romanesc

A. Dorman Spices. Perfumes. Toxins

Koncertzāles desmitajā sezonā rezidenci uzsāks divi sitaminstrumentu virtuozi – Lielās mūzikas balvas 2023 laureāts Guntars Freibergs un Berlīnē dzīvojošais, Berlīnes Radio simfoniskā orķestra un diriģenta Vladimira Jurovska (Vladimir Jurowski) vadītā laikmetīgās mūzikas ansambļa unitedberlin dalībnieks Juris Āzers.

Pulsējoša enerģija un hipnotisks saspēles virmojums, kas atraisa ķermeni, kas iekvēlina prātu. Šī formula raksturo ne vien Freiberga Āzera radošo tandēmu, bet abu mākslinieku kopīgi ar Normundu Šnē un kamerorķestri Sinfonietta Rīga veidoto programmu, kas izskanēs Cēsīs.

Kamēr baroka lielmeistars Johans Sebastiāns Bahs savas dzīves laikā tā arī neizbrauca no dzimtās Vācijas un pat laicīgos darbos pamanījās apliecināt ticību Dievam, ungāru avangarda grands Ģērģs Ligeti mūža lielāko daļu aizvadīja svešumā – vispirms Austrijā, tad Vācijā. Šeit meistara revolucionārās idejas mijās ar nostalģiskām ilgām pēc dzimtās zemes skaņu kodiem, visādi citādi līdz kaulam laicīgo skaņradi vēršot garīgi reflektējošā būtnē. Saknes un piederība būtiska arī Izraēlā uzaugušajam Avneram Dormanam, kurš jau vairākus gadus mīt otrpus okeānam, savā jaunradē žilbinot ar ārkārtīgi krāsainām un smeldzes pilnām partitūrām.

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

Šos trīs meistarus vieno ekselenta kompozīcijas tehnika un neremdināms izzinātāja gars, arī ārkārtīgi spilgta individuālā valoda un spēles prieks. Tas kopīgs arī šajā koncertprogrammā apvienotajiem opusiem – gan milzu popularitāti iemantojušajam Baha Koncertam klavesīnam reminorā, kas izskanēs pārlikumā divām marimbām, gan rumāņu tautas melodiju caurvītajam Ligeti Concert Românesc, kas savulaik, aizbildinoties ar “politisku nekorektumu” pat tika aizliegts, gan Dormana elpu aizraujošajam garšvielu, smaržu un toksīnu pasauli fenomenāli uzburošajam koncertopusam Spices, Perfumes, Toxins!

Guntara Freiberga un Jura Āzera duets turpmākajos rezidences koncertos Cēsīs piedāvās koncertprogrammas, kurās dominēs plašs sitaminstrumentu klāsts, spēcīgi, sarežģīti ritmi, negaidīta mūzikas un vizuālās mākslas sinerģija, kā arī tikšanās ar pasaulē atzītiem mūziķiem un komponistiem.

Pasākuma rīkotājs Koncertzāle "Cēsis"