Franču fotogrāfa Filipa Kontāla fotogrāfiju izstāde “Oksitānijas pērles – Kataru pilis”

Vieta Cēsu Jaunā pils, Pils laukums 9, Cēsis, Cēsu pilsēta, LV-4101, Latvija

Datums

30.06.2022 - 30.09.2022

No 30.jūnija Cēsu pils apmeklētāju centrā skatāma foto izstāde “Oksitānijas pērles – Kataru pilis”. Filipa Kontāla (Francija) fotogrāfijas.

Biedrība “Balticum Ordo Templi” aicina Cēsu pilsētas iedzīvotājus un viesus apmeklēt franču fotogrāfa Filipa Kontāla fotogrāfiju izstādi “Oksitānijas pērles – Kataru pilis”. Izstāde Cēsīs kļūs par unikālu notikumu, jo fotomākslinieka Filipa Kontāla fotogrāfijas Latvijā tiks izstādītas pirmo reizi.

Izstādes mērķis ir pastiprināt Latvijas un Francijas kultūras saites, attīstīt sadarbību mākslas un vēstures jomā. Modināt interesi par Francijas kultūru, tradīcijām, mantojumu un dabas daudzveidību. Iepazīstināt skatītāju ar majestātiskajām celtnēm, kas veido Eiropas vēsturisko un kultūras mantojumu.

Fotogrāfiju sērija veidota laika periodā no 2013. līdz 2016.gadam. Fotogrāfijas sniegs iespēju aplūkot Dienvidfrancijas Oksitānijas reģiona ainavu skaistumu un krāšņumu, pavērs apmeklētājiem noslēpumaino kataru piļu romantiku, rosinās ielūkoties viduslaiku vēsturē, atcerēties trubadūrus, kas dziedāja par Mīlestību, kā arī  krusta karu laiku un albigiešu traģēdiju.

Foto objektīvs Filipa Kontāla rokās sniedz neparastu skatījumu uz pilīm. Skatītājs iegremdējas zemes un debesu, gaismas un tumsas, dzīves un mūžības sakrālajā mistērijā. Pateicoties fotogrāfa prasmēm, ar mūsdienīgā digitālā attēla palīdzību izstāde palīdz paplašināt uztveri, rosina izzināt un pētīt vēsturisko mantojumu.

Izstādes izvietošana Cēsu Vēstures un mākslas muzejā ļaus vērīgajam skatītājam izveidot savas analoģijas un uzsvērt Rietumu kultūras un tās vērtību kopīgās saknes.

Izstāde apskatāma līdz septembra beigām.