Filma “Astra”

Vieta Kaives kinozāle, “Pagasta Dārziņi”, Kaive, Kaives pagasts, Cēsu novads

Datums

17.11.2023

Laiks

20:00

Cena

2€

17.novembrī plkst.20.00 Kaives kino zālē tiks izrādīta filma “Astra”!

Biļešu cena: 2 EUR.

Filma “ASTRA” tapusi filmu studijā “SKUBA films” un ir biogrāfisks stāsts par unikālu personību ar nesalaužamu garu un stipru mugurkaulu – Gunārs Astra (1931–1988) drosmīgi rīkojās saskaņā ar savu sirdsbalsi, būdams pārliecināts, ka Latvija reiz būs brīva.

Tas ir vēstījums par cilvēku, kurš spēja domāt, runāt un rīkoties atbilstoši savai sirdsbalsij un pasaules redzējumam. Viņa frāze, kas teikta Latvijas PSR tiesas procesa Pēdējā vārdā: “Es ticu, kas šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs”, kļuva par vadmotīvu un spēka avotu Atmodas laika cīnītājiem. Ko darīt, ja tavas domas un uzskati ir pretrunā ar laikmeta realitāti? Vai cilvēks spēj pastāvēt, nesalūzt? Kādus upurus tas prasa no paša, ģimenes un draugiem?

“Dokumentālajā filmā darbojas trīs personāži – dzejnieks Alfrēds Stinkulis, tēlnieks Gļebs Panteļejevs, operators Raits Valters, – katrs meklē savu “Astru”. Arī es, veidojot filmu. Tas ir dabisks process.“, tā par filmu saka režisore Liene Laviņa.

“Filma ir ļoti mūsdienīga. Astras vārds arī šodien mūs konfrontē ar neērtiem jautājumiem: Vai esmu šodien gatavs dzīvot patiesi? Būt brīvs cilvēks? Vai no šodienas skatu punkta varam izvērtēt, ko nozīmēja padomju okupācijas laikā izdzīvot, pievērt acis, veidot karjeru, upurēt idejas vārdā personisko labklājību?” – tā par filmu izsakās scenārija autors Gundars Rēders.