Etnogrupas “Ogas” pavasara koncerts

Vieta Amatas Kultūras centrs, Egļu iela, Ģikši, Amatas pagasts

Datums

23.03.2024

Laiks

17:00

Cena

7€ - 10€

Sestdien, 23.martā, plkst.17.00 etnogrupa “Ogas” aicina uz pavasara koncertu Amatas Kultūras namā.

Ieeja: 10 EUR, skolēniem un senioriem – 7 EUR.

Dinamiskā, enerģiskā noskaņā, mūsdienīgos aranžējumos skanēs tautasdziesmas, ziņģes, danču melodijas, ukraiņu un īru mūzika. Izdziedāsimies par sauli, par meitu un puišu attiecībām, ieskanēsies arī kāda skumjāka nots – par karavīriem.

Etnogrupu “Ogas” 2017.gadā dibinājuši pieci domubiedri – Mūzikas akadēmijas etnomuzikoloģijas un pedagoģijas nodaļas studenti. Grupas mūziķus vieno interese par tradicionālo un pasaules mūziku. “Ogu” repertuārā ir latviešu tautasdziesmas un cittautu melodijas oriģinālos, mūsdienīgos aranžējumos.

Etnogrupa “Ogas” sniegusi koncertus un spēlējuši etnoballes daudzviet Latvijā, arī tautiešiem pasaulē – Vācijā, Beļģijā, Kanādā, piesaistot klausītāju uzmanību ar tradicionālo instrumentu – kokles, vijoles, akordeona, stabuļu, dūdu, vargana, mandolīnas spēli, spēcīgu vokālu un kopskaņu.

2023.gada nogalē iznācis “Ogu” debijas albums “LAIKARATI”, kas tapis sadarbībā ar Daci Melbārdi. Albumā skan deviņas gadskārtu melodiju apdares un skatāmas to videoversijas.

“Ogu” sastāvā muzicē Igeta Ozoliņa (kokle/vargans/vokāls), Ilze Jurjāne – Lapkovska (vijole/mandolīna/vokāls), Agate Paštore (akordeons), Elīna Līce (stabules/akustiskā ģitāra), Artūrs Uškāns (bass/balss), Kristaps Karps (sitamie instrumenti).