Ešenvalds, Zariņš un koris “Latvija”. Vēstules

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

11.05.2024

Laiks

19:00

Cena

16€ - 30€

Viens no Koncertzāles “Cēsis” desmitās jubilejas lielkoncertiem ar lielisku latviešu mākslinieku piedalīšanos!

Pirmajā programmas daļā mūs gaida neparasta saspēle starp kori un pianistu – Džona Tavenera opusus izpildīs Valsts akadēmiskais koris “Latvija” a cappella, kam Olivjē Mesiāna klaviermūzikā atbildēs Reinis Zariņš.

Vakara otrajā daļā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvo Ērika Ešenvalda simfonija “Vēstules”. Simfonijas forma ir neparasta un orģināla – pianists (Reinis Zariņš) lasa vēstules, kuru autores ir mātes, sievas, māsas, meitas, jaunietes un sirmgalves; vēstules ir daudzšķautņainas un iemieso sevī sievietes redzējumu par dzīvi, par sapņiem, par ilgām pēc mīlestības, par sadzīves rūpēm un pārlaicīgo, par reakciju uz iekšējiem un ārējiem impulsiem.

Baltmelnajam taustiņam piesitot rokraksta stīgai, klusums kļūst tik liels kā viņu kalni. Un man gribas to harmoniju pieturēt nedaudz ilgāk…”, komponists par jaundarbu.

Simfonijā filigrāni kopā tiks saaustas četras spēcīgās komponentes – pianists, koris, ambience un dzejniece (parādoties rokraksta oriģinālā, balss audio vai video ierakstā). Katra vēstule muzikāli uzgleznosies citādās krāsās, jo vēstuļu saturs ir atšķirīgs. Pavisam darbu veido desmit vēstules, taču dzejrindu autoru skaits ir ap divdesmit – to vidū Amanda Aizpuriete, Paulīna Bārda, Vizma Belševica, Aspazija, Regīna Ezera, Insese Zandere, Broņislava Mārtuževa, Rasa Maija Armale.