Eiropas kultūras mantojuma dienas Ieriķos

Vieta Ieriķu dzelzceļa stacija, Ieriķi, "Ieriķu stacija", Drabešu pag., Cēsu nov.

Datums

17.09.2021 - 19.09.2021

Laiks

16:00

Cena

Bez maksas

Šī gada Eiropas kultūras Mantojuma dienas visā Latvijā norisināsies no 17. līdz 19. septembrim un būs veltītas transporta tēmai.

Atskatoties Latvijas vēsturē, redzams, ka Ieriķu stacija vairākkārt kalpojusi par stratēģiski svarīgi vietu, iezīmējot arī zīmīgus pieturas punktus transporta attīstības vēsturē, kas pastarpināti veicinājuši arī Ieriķu kā apdzīvotas vietas izveidošanos.

PROGRAMMA

17.septembris
-16:00 Izstādes “Ieriķu stacijas hronika” atklāšana. Stacijas centrālajos logos no ārpuses būs iespēja iepazīties ar nozīmīgākajiem vēstures faktiem stacijas pastāvēšanas laikā un aplūkot vēsturiskos fotoattēlus.
-Līgatnes mākslas un mūzikas skolas Ieriķu filiāles radošo darbu izstāde stacijas logos.
-Vietējās kopienas pārstāvju atmiņu stāstījumi par dzīvi tā laika Ieriķos.
-Testa pārgājiens Ieriķi – Melturi pa bijušo dzelzceļa līniju kopā ar “Zaļo ceļu asociācija”

18.septembris
Plkst. 15.00 un 16.30 “Iepazīsti Ieriķu vēsturi” stāstījums un pārgājiens sadarbībā ar Ievu Pļaviņu (atpūtas un aktivitāšu parks “Meža kaujas”). Grupā ne vairāk kā 20 cilvēku, obligāta iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz – notikumi@amata.lv.

19.septembris
Plkst. 13:00 “Zaļā dzelzceļa” nūjošanas pārgājiens un velo brauciens pa marķētiem diviem dažāda garuma maršrutiem. Maršruta sākums pie Ieriķu stacijas, reģistrācija no plkst. 12.00. *Maršruta garumi tiks precizēti. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz – notikumi@amata.lv.

Izstāde “Ieriķu stacijas hronika” un radošo darbu izstāde apskatāma Ieriķu stacijas logos jebkurā laikā un ikvienam interesentam!

Visās aktivitātēs dalība bezmaksas.

Aicinām ievērot tajā brīdī aktuālos drošības pasākumus Covid-19 ierobežošanai.

Vairāk par Eiropas Kultūras mantojuma dienām www.nkmp.gov.lv/lv/ekmd-2021